Прокуратурою виявлено порушення в Старобабанівській виправній колонії

Опубліковано: 20.02.2018

Прокуратурою виявлено порушення в Старобабанівській виправній колонії

Уманською місцевою прокуратурою в січні 2018 року із залученням спеціалістів органів контролю та охорони здоров’я проведено комплексну перевірку додержання законодавства у Державній установі «Старобабанівська виправна колонія (№92)».

Виявлені факти, які свідчать про неналежну організацію, невиконання адміністрацією установи вимог ст.ст.102, 107, 113, 115, 116, 119, 121, 134   Кримінально-виконавчого кодексу України ст.391 Закону України «Про основи законодавства про охорону здоров’я», ст.ст. 7, 20, 21 Кодексу Цивільного захисту України та ст.69 Закону України «Про виконавче провадження».

Зокрема, складений графік проходження курсів удосконалення медичних працівників установи на 2017 рік не виконано, в результаті чого у лікарів медичної частини закінчився термін дії кваліфікаційної категорії за відповідною лікарською спеціальністю, що є порушенням вимог ст. 74 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», та наказу МОЗ України від 19.12.97 № 359 «Про подальше удосконалення атестації лікарів». Курси підвищення кваліфікації пройдено лише 1 фельдшером, інші молодші спеціалісти з медичною освітою за останні 5 років курси підвищення кваліфікації не проходили, що є порушенням ст. 74 Закону України Про основи законодавства України про охорону здоров’я, п.1.8 Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом МОЗУ від 23.11.07р. №742 та п.2.2 Ліцензійних умов.

Крім того, лабораторні дослідження води перед надходженням в мережу та в розподільній мережі не проводились. За результатами досліджень від 29.09.2017 року вода не відповідає санітарним вимогам. Вказане є порушенням ст.18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

В ході обходу житлових приміщень установи встановлено, що незважаючи на те, що в дільниці соціальної реабілітації утримується 7 засуджених, які відбувають покарання за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів із застосуванням насилля, в їдальні дільниці виявлено ніж без відповідних маркувань та засобів фіксації.

За результатами перевірки Уманською місцевою прокуратурою внесено вказівку про усунення виявлених порушень та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.

 

За повідомленням прес-служби Уманської місцевої прокуратури

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.