«Необхідно збільшити державне фінансування на лікування важкохворих дітей», – Антон Яценко

Опубліковано: 03.03.2018

2 березня на пленарному засіданні Верховної Ради України, під час години запитань до Уряду, народний депутат України Антон Яценко вкотре звернувся до першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун стосовно фінансування лікування важкохворих дітей. Зокрема, що саме зроблено у вирішенні питання Аріни Мовчанюк?

Дівчинка – єдина дитина в Україні з діагнозом нейронний цероїдний ліпофусциноз – 2. Щороку їй необхідно ‎35 784 000 гривень, щоб жити. Антон Яценко вже не вперше звертається до Уряду з питанням виділення фінансування на її лікування.

Також народний депутат наголосив, що наразі існує проблема отримання такого препарату як трамадол, який використовують для лікування дитячої онкології.

«Діти зараз не отримують цей препарат, тому що «хтось» не встиг закупити і обіцяють лише у 2 кварталі. Пані Супрун: як так сталося, що онкохворі діти сьогодні залишилися без лікування», – обурився Антон Яценко.

Уляна Супрун у своїй відповіді зазначила, що ліки, які були закуплені в 2017 році, вже доставляють в Україну. Зараз у лікарнях є більшість препаратів, які потрібні для лікування онкохворих дітей.

Окрім того, Антон Яценко порушив не менш важливе питання закупівлі серцевих імплантів (оклюдерів) та звернувся з ним до міністра фінансів Олександра Данилюка:

– Чому до Державного бюджету на 2018 рік не потрапила пропозиція Асоціації серцево-судинних хірургів України щодо збільшення фінансування до 100 мільйонів гривень для закупівлі державних серцевих імплантів (оклюдерів)? Ці пристрої необхідні для осіб з вродженим пороком серця, в першу чергу, для дітей.

Зауважимо, в Україні щороку народжується близько 4,5 тисячі дітей з вадами серця. Завдяки установці оклюдера діти з вадами серця отримають шанс повернутися до повноцінного здорового життя.

Один оклюдер коштує від 50-100 тис гривень. Не всім під силу зібрати таку суму на операцію.

Олександр Данилюк пообіцяв, що питання закупівлі оклюдерів буде розглянуто під час внесення змін до Державного бюджету на 2018 рік і Уряд робитиме все можливе, щоб включити закупівлю серцевих імплантів до бюджету на цей рік.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.