#Як_здолати_кнопкодавство

Опубліковано: 23.03.2018

Сьогодні у Верховній Раді України існує проблема з відвідуваністю засідань народними депутатами. Тому існує ризик, що потрібні для суспільства законопроекти не наберуть потрібної кількості голосів. Але Парламент мусить працювати.

Про це заявив народний депутат України Антон Яценко на своїй сторінці в соцмережі Facebook, а також пояснив чому в Парламенті треба боротися не з кнопкодавами, а з депутатами-прогульниками.

За даними руху «Чесно», близько 150 депутатів відносяться до кнопкодавів, інші – не часто відвідують засідання Парламенту.

«Допоки у Верховній Раді не буде запроваджено звільнення депутата чи відкликання його за прогул, це буде поширюватись і надалі. А ми повинні забезпечити нормальну роботу Парламенту.

Тому, на жаль, якщо колега відсутній і просить замість нього проголосувати, депутати, і я в тому числі, мусимо займатись так званим кнопкодавством. Інакше Парламент не зможе прийняти жодного рішення», – наголосив Антон Яценко, навівши кілька прикладів:

«Влітку, під час голосування за мої поправки, які стосувались збільшення державного фінансування на лікування дітей з ДЦП, лікування онкохворих, в тому числі лікування за кордоном, я вимушений був голосувати за колег.

Законопроект пройшов. В іншому випадку – якби депутати не проголосували і в липні пішли на канікули – не змогли б врятувати життя дітям та дорослим!

Така ж ситуація з законопроектом про посилення покарання за насильство в сім’ї, коли чоловік б’є своїх дружину та дітей, та законопроектом про дорожній фонд. Якби я не проголосував замість колег, ці законопроекти б не пройшли!»

Антон Яценко наголосив, що треба боротися не з тими, хто ходить на роботу і голосує за себе (а коли потрібний законопроект може не набрати потрібної кількості голосів, то й за відсутніх колег), а саме з прогульниками в Парламенті.

«Тому прошу не спекулювати на цю тему. Сподіваюсь, що мешканці мого округу, бачачи роботу на окрузі, розуміють, що я завжди відстоюю їхні інтереси і голосую в Парламенті замість когось лише в тих випадках, коли це потребує суспільство», – написав народний депутат.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.