Буцький каньйон називають «маленькою Швейцарією»

Опубліковано: 11.04.2018

У Черкаській області розташувалося одне з наймальовничіших місць України, яке входить в сотню туристичних об’єктів України.

Буцький каньйон називають «маленькою Швейцарією»

Повсюди не високі, але прямовисні скелі, обліплені купками яскраво-жовтих квітів, навіть посеред водоспаду з піщаними берегами. Річка Гірський Тікич тече в протерозойських гранітах, вік яких оцінюється в 2 млрд. років, і утворює оригінальний, глибокий (до 20 м) і вузький (місцями 20-40 м) каньйон.

Перед входом в Буцький каньйон води Гірського Тікича стрімко скочуються з брили граніту, тим самим створюючи гучний водоспад Вир. Це чудо природи не залишилося непоміченим і ще в 1972 році даному об’єкту був привласнений статус державного пам’ятника природи місцевого значення. Біля водоспаду ще в дев’ятнадцятому столітті побудували великий водяний млин, від якого збереглися тільки фрагменти.

Тут постійно шумить річка і квакають жаби. До цих звуків так звикаєш, що вже потім складно сприймати тишу.

За неймовірні краєвиди та унікальний ландшафт це місце називають українською «маленькою Швейцарією».

Найкраще оцінити Буцькі краєвиди можна саме навесні, адже за кілька місяців там усе розквітне та позеленіє. Особливо красиво квітнуть тюльпани та дикий часник.

Місцеві жителі кажуть, що каньйон найкраще відвідувати весною – тут дуже багато квітів, навіть ростуть дикі тюльпани і дикий часник.

Неподалік Буцького каньйону знаходиться ще одне визначне місце –   перша в Україні гідроелектростанція, але зараз вона не функціонує.

Джерело:  turystam.in.ua

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.