Спільними зусиллями учнів, студентів та викладачів упорядковано урочище “Тартак”

Опубліковано: 14.04.2018

11-696x522

Для збереження для нащадків річки Паланка в рамках місячника з благоустрою міста Умань 12 квітня науковці науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» університету з ініціативи вчителів загальноосвітньої школи №3 Тетяни Стащенко, Михайла Плюща. провели вагому екологічну акцію практичного природоохоронного спрямування «Упорядкування природних джерел урочища «Тартак»». У заході активну участь взяли викладачі університету Наталія Душечкіна, Роман Подзерей, молодший науковий співробітник Настя Мудрик, студенти-активісти природничо-географічного факультету та учні 7-11 класів ЗОШ №3. Власне, широке залучення молоді до роботи по благоустрою прибережних смуг малих річок було чи не головною метою екологічної акції, бо хто, як не підростаюче покоління, має розуміти усю важливість збереження природи.

У процесі проведення акції досліджено малу річку Паланка (притока річки Уманки), її екологічний стан, вплив господарської діяльності на її басейн, ступінь трансформації для подальшої розробки рекомендацій з її оздоровлення. Знайдено, досліджено, розчищено і упорядковано три джерела. Цікаво, що після їх очищення час відновлення чистоти води склав 30-40 секунд! У перспективі – розчистка ще шести джерел та створення на цій території гідрологічного заказника місцевого значення.

Природоохоронці прибрали несанкціоновані смітники. У своєму звіті про акцію науковці зазначили: «Апробовано методику оздоровлення малих річок шляхом проведення пропагандистської роботи, зокрема, популяризацію результатів досліджень екологічного та природоохоронного просвітництва».

Проведений захід – підтвердження того, що викладачам, вчителям, студентам та учням міста небайдуже майбутнє нашої рідної природи! Добре було б, якби їх старання не були марними, щоб до лав охоронців природи ставало більше свідомих громадян.

За повідомленням прес-центру УДПУ.

Спільними зусиллями учнів, студентів та викладачів упорядковано урочище “Тартак”

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.