«Проблему безпритульних тварин та жорстокого поводження з ними потрібно вирішувати на державному рівні» – Антон Яценко

Опубліковано: 18.04.2018

На сьогоднішній день Україна пасе задніх у питанні захисту тварин і природи.

В країні існують безпритульні тварини, догхантери, які отруюють тварин, знущаються над ними та, попри заборону, вбивають. Така жорстокість стала масовим явищем. Уже досить довгий час бореться з цією проблемою народний депутат України Антон Яценко.

«Вважаю, що це велика проблема і її негайно потрібно вирішувати» – заявив   парламентар.

17 квітня на пленарному засіданні Верховної Ради Антон Яценко закликав народних депутатів підтримати законопроект № 6598 від 21.06.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)».

Це дасть можливість посилити боротьбу з жорстоким поводженням з тваринами, браконьєрством та привести українське законодавсто у відповідність до міжнародних договорів з охорони тварин і рослин.

Як повідомив народний депутат, для прийняття законопроекту не вистачило одного голосу. Але Антон Яценко запевнив, що буде й далі наполягати на тому, щоб проблема безпритульних тварин та жорстокого поводження з ними була остаточно вирішена на державному рівні.

«Адже наразі у європейських країнах взагалі немає безпритульних тварин як таких. Там всі тварини влаштовані і до них дуже гуманно ставиться суспільство. Навіть дійшло до того, що тварин з України забирають на утримання за кордон, що зовсім не притаманно для наших громадян» -відзначив парламентар.

Окрім того, Антон Яценко звернувся до міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака з проханням утворити робочу групу, залучити міжнародних експертів та прийняти загальнодержавні програми щодо вирішення проблем безпритульних тварин, як на державному, так і на обласному та місцевому рівнях.

Важливим повідомленням народного депутата став той факт, що уже в травні у місті Умань запрацює стерилізаційно-реабілітаційний центр для безпритульних тварин, де вони зможуть пройти стерилізацію та вакцинацію.

Нагадаємо, у минулому році було прийнято Закон № 2120-VIII від 22.06.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)», що передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. До Закону були враховані подані Антоном Яценком пропозиції.

#АнтонЯценко #захисттварин #посиленняпокарання #тварини #Умань #притулок_длябезпритульних_тварин #ЗП_6598 #Закон_2120_VIII Міністерство екології та природних ресурсів України

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.