Господарським судом Черкаської області в повному обсязі задоволено позов прокурора про розірвання договору оренди земельної ділянки в Уманському районі з метою передачі більш ефективному землекористувачу.

Під час здійснення представницької діяльності прокуратурою виявлено факт тривалої несплати акціонерним товариством орендної плати за земельну ділянку державної власності площею майже 84 га, вартістю більше 9 млн грн. З 2013 року товариство сплачувало встановлену договором орендну плату в неповному розмірі, а з 2016 року припинило вказані платежі взагалі, утворивши заборгованість перед бюджетом на понад 400 тис. грн.

Оскільки через визнання у 2015 році орендаря банкрутом, його підприємницька діяльність завершена, це унеможливлює подальше ефективне використання земельної ділянки.

З метою поновлення інтересів держави в частині можливості отримувати належну орендну плату за вказану земельну ділянку, прокурор звернувся до суду з відповідним позовом, внаслідок задоволення якого незаконному користувачу належить звільнити земельну ділянку та повернути державі для подальшого ефективного розпорядження нею.