«Уманьводоканал» пообіцяв ліквідувати наслідки скиду каналізаційних стоків

Опубліковано: 10.05.2018

7 травня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Уманського району розглядалася проблема забруднення питної води у селі Сушківка. Однією з можливих причин катастрофічної ситуації є нещодавня аварія на напірному колекторі «Уманьводоканалу», пише сайт «УманьМедіа».

324

18 квітня на напірному колекторі неподалік села Собківка сталася аварія. Керівництво комунального підприємства «Уманьводоканал» вирішило здійснити аварійний скид відходів у ставок. Аварію ліквідували за добу, проте за цей час у водойму потрапило 10-12 тисяч кубів каналізаційних відходів.

Ставок не витримав такого навантаження, і каналізаційні стоки потекли у водойму села Сушківка. Аналіз питної води зі свердловин та криниць у населеному пункті показав, що вона містить патогенні мікроорганізми і непридатна до вживання у сирому вигляді.

На даний момент жителі Сушківки змушені кип’ятити воду або купувати бутильовану. Небезпечною є і вода у ставках ― купатися та ловити в них рибу категорично забороняється. Школу і садочок забезпечують привозною питною водою.

Міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області поки що не підтвердило, чи забруднення води напряму пов’язане з аварійним скидом «Уманьводоканалу». Та комунальне підприємство вже зобов’язалося провести знезараження місць забору води.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.