Уманська “Перлина кохання” потрапила у п’ятірку найбільш вражаючих фонтанів України

Опубліковано: 13.05.2018

20953287_104534213613419_4217920009469435039_n

З потеплінням в Україні запустили в роботу чимало фонтанів. Деякі з них створюють таке видовище, котре не можна пропустити. За допомогою води, каменю, музики і світла архітектори перетворюють звичайні вулиці на справжні витвори мистецтва, пише Обозреватель. Щоб бути в курсі усіх таких місць, варто переглянути цю підбірку.

 

“Перлина кохання” в Умані

Світломузичний фонтан входить в трійку найбільших в Україні. Його відкрили 25 червня 2017 року в парку Тараса Шевченка та на Осташівському ставу міста. «Перлина кохання» — єдиний в Україні фонтанний комплекс на суші з водним екраном, на якому транслюються світломузичні шоу.

Висота струменя води плаваючої конструкції становить 19 метрів, а статичних фонтанів – 1,9 метрів. Назва “Перлині кохання” вибрали жителі міста під час онлайн-голосування на сторінках в соцмережах.

Основна чаша фонтану зі світломузичним шоу та шоу на водному екрані, три статичних фонтани з світлодинамічною підсвіткою, колір якої не повторюється протягом дня, розміщені на суші, а світлодинамічний плаваючий фонтан — у Осташівському ставу.

Чаша головного фонтану – 450 метрів квадратних, водний екран площею майже 200 метрів квадратних.

Світломузичний комплекс є унікальним, оскільки фонтани розміщені і на суші, і на воді.

Так як комплекс побудовано у сквері ім. Т. Г. Шевченка, поруч з фонтанами встановлено скульптуру у вигляді книги з цитатою «І буде варт на світі жить, як матимеш кого любить» з поеми Тараса Шевченка «Москалева криниця». І цим же висловом розпочиналося кожне водне шоу «Перлини кохання», а образ дівчини із першого водного шоу був створений за основою картини Тараса Шевченка «Катерина».

Ініціатором проекту по реконструкції скверу ім. Т. Г. Шевченка та будівництва комплексу фонтанів став народний депутат Антон Яценко. Саме за його підтримки вдалося втілити у реальність дивовижний проект.

 

Плавучий фонтан у Вінниці

Це найбільший плавучий фонтан Європи. Він був збудований в 2011 році на річці Південний Буг, поблизу острова Кемпа. Вінницький фонтан входить в десятку найбільш видовищних фонтанів світу.

Довжина споруди — 97 метрів, ширина — 10. Висота центрального струменя досягає 70 метрів. На поверхні фонтану показують музичні відеоролики у форматі 3D, а екраном для них є стіна з води і повітря, яка тягнеться по всій довжині споруди. Унікальний фонтан і тим, що в зимовий час конструкцію опускають під воду на дно річки.

 

Фонтани на Майдані Незалежності в Києві

Відкрили фонтани спеціально до “Євробачення 2017”. До цього вони не працювали три роки. Комплекс був зруйнований під час Революції гідності, і його довелося заново відновлювати.

Висота найвищого струменя води “Великого” фонтану досягає 35 метрів, в центрі “Малих” фонтанів – 15 метрів. Тут встановлено 75 насосних агрегатів, 18 акустичних систем, більше 600 світлодіодних світильників.

Сьогодні роботу фонтанів на Майдані супроводжує класична музика і композиції, які обрали кияни в ході голосування. А яскрава світлодіодне підсвічування створює романтичну атмосферу в центрі міста.

 

 

Фонтан-альтанка “Дзеркальний струмінь” в Харкові

Це перший офіційний символ міста. “Дзеркальний струмінь”, який побудували ще в 1947 році. Кілька років тому композицію модернізували – тепер її прикрашає різнокольорове підсвічування.

Фонтан-альтанка входить до числа знаменитих “Семи чудес Харкова”. Розташований водний комплекс на Сумській вулиці в сквері Перемоги, навпроти Харківського театру опери та балету.

 

Фонтан “Аркадія” в Одесі

Це перший в Одесі та другий в Україні світломузичний фонтан. Комплекс на набережній в Аркадії відрили в 2014 році.

Щовечора з басейну десятки 20-метрових різнобарвних струменів води б’ють в небо. Слухати спів фонтану жителі і гості Південної Пальміри можуть, прогулюючись по знаменитій алеї Аркадії.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.