Уманська місцева прокуратура попереджає про систематичні крадіжки

Опубліковано: 24.05.2018

Уманська місцева прокуратура попереджає про систематичні крадіжки

Уманська місцева прокуратура звертає Вашу увагу, що систематично продовжують мати місце факти вчинення злочинів проти власності.

Найпоширенішими злочинами проти власності є крадіжки, в тому числі і квартирні, та шахрайства.

Шахрайство — це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

Одними із різновидів обману є обмін грошових купюр особами, які представляються працівниками банку на так звані «нові», перечислення грошових коштів з банківських карток або через банківські термінали за оплату товарів з мережі Інтернет, вимагання грошей за звільнення родичів та близьких.

Зафіксовані випадки, коли шахраї телефонували, представлялися представником банку та під різними приводами просили назвати номер картки та ПІН-код, наприклад, говорили, що картку заблокували чи пропонували підвищити кредитний ліміт, збільшити відсоткову ставку по депозиту, скасувати відсотки по кредиту. Приводи будуть здаватися раціональними та обґрунтованими, але результат один і той же: людина повідомляє свої дані і через деякий час з картки знімають гроші. Тому, знайте, якщо до вас телефонують і представляються працівниками банку, просять назвати персональні дані, це однозначно шахраї.

З метою запобігання стати жертвою шахрайства, дотримуйтесь таких порад:

  • ніколи не надавайте інформацію про свої карти третім особам, навіть якщо вони звертаються до Вас від імені банку;
  • зберігайте ПІН-код, логін та пароль від клієнт-банку в недоступному для інших місці йнікому їх не називайте;
  • будьте пильні, якщо Вам приходять SMS невідомого авторства із проханням відправити отриманий код або дивний набір команд на інший номер;
  • якщо Ви часто робите покупки в мережі, відкрийте спеціальну інтернет-карту, так Ви максимально захищаєте свою основну карту, адже її номер та інші реквізити ніде не вказуються;
  • якщо Вам дзвонять із незнайомого номера, а коли Ви відповідаєте на дзвінок, запитують: «Ви мене чуєте?»— потрібно покласти слухавку без відповіді. Шахраї можуть записати вашу відповідь «Так», щоб використовувати в телефонному шахрайстві;

– основне правило покупок в мережі Інтернеті – передоплату вносити тільки перевіреним продавцям, з іншими – оплачуйте товар після отримання.

Потерпілими від шахрайства найчастіше стають особи, яких легко переконати, схилити до дій, які сприятимуть досягненню злочинної мети шахраїв, люди похилого віку, зокрема самотні літні люди.

Також одним з найбільш поширених та небезпеч­них злочинів проти власності є крадіжкищо посягають на державне, комунальне або при­ватне майно. Несприятливі економічні зміни, безробіття та, як наслідок, соціальна незахищеність населення і зниження загаль­ного життєвого рівня, збільшення частки осіб, які раніше притя­гувалися до кримінальної відповідальності, відсутність засобів, необхідних для забезпечення належної охорони об’єктів від зло­чинних посягань тощо. Ось далеко неповний перелік причин, що призводять до крадіжок чужого майна.

Тому, Уманська місцева прокуратура звертається до громадян бути більш обачними, уважними та обережними, не вірити невідомим людям, не повідомляти їм конфіденційну інформацію без тих чи інших підстав, не перераховувати кошти на сумнівні та не перевірені рахунки в мережі Інтернет, вживати заходів для забезпечення охорони власного майна.

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.