Уманська прокуратура розповіла, як не стати жертвою шахраїв

Опубліковано: 27.05.2018

За інформацією Уманської місцевої прокуратури, у регіоні систематично реєструються злочини проти власності. Значного поширення набуло шахрайство ― заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

0dc247c07eee71a72cf9409729fb3455_XL

Один з поширених видів шахрайства ― «обмін» купюр на «нові». Зловмисник при цьому представляється працівником банку. Також часто трапляються випадки, коли шахраї вимагають гроші за «звільнення» родичів та близьких. Або наживаються на перерахунку коштів з банківських карток чи через банківські термінали за оплату товарів з Інтернету.

16-02-27-7-1024x570

«Зафіксовані випадки, коли шахраї телефонували, представлялися представником банку та під різними приводами просили назвати номер картки та ПІН-код, наприклад, говорили, що картку заблокували чи пропонували підвищити кредитний ліміт, збільшити відсоткову ставку по депозиту, скасувати відсотки по кредиту», ― зазначили в Уманській місцевій прокуратурі.

228876-756x425

Щоб не стати жертвою шахрайства, дотримуйтесь таких порад:

― ніколи не надавайте інформацію про свої карти третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас від імені банку;

― зберігайте ПІН-код, логін та пароль від клієнт-банку в недоступному для інших місці й нікому їх не називайте;

― будьте пильні, якщо вам приходять SMS невідомого авторства із проханням відправити отриманий код або дивний набір команд на інший номер;

― якщо ви часто робите покупки в мережі, відкрийте спеціальну інтернет-карту, так ви максимально захищаєте свою основну карту, адже її номер та інші реквізити ніде не вказуються;

― якщо вам дзвонять із незнайомого номера, а коли ви відповідаєте на дзвінок, запитують: «Ви мене чуєте?» — потрібно покласти слухавку без відповіді. Шахраї можуть записати вашу відповідь «Так», щоб використовувати в телефонному шахрайстві;

― основне правило покупок в мережі Інтернеті ― передоплату вносити тільки перевіреним продавцям, з іншими ― оплачуйте товар після отримання.

bankomat-710x434

В Уманській місцевій прокуратурі зазначають, що потерпілими від шахрайства найчастіше стають особи, яких легко переконати, схилити до дій, які сприятимуть досягненню злочинної мети шахраїв, люди похилого віку, зокрема самотні літні люди.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.