Єдиний в Україні водяний млин на гідротурбінах функціонує на Уманщині

Опубліковано: 28.05.2018

0-02-04-df2d6c6e408a6b44954c17f1c9cb70c6e137a118da5b1c479c7fd09dea50becb_78073998

Одне з визначних місць – єдиний водяний млин в Україні (на гідротурбінах), який працює у селі Коржова Уманського району.

За свою майже 200-літню історію механізм млина майже не змінився, помел зерна здійснюється за тим самим принципом, за яким це робили наші предки. Останніми роками раритетний млин став приваблювати на Уманщину туристів. Все більше охочих приїздять до села Коржова, аби відчути колорит минулого.

Для того, щоб споруда функціонувала, довелося змінити русло річки Ятрань. Було прокладено нове річище, з якого потік води направили на водяну турбіну. Старе річище перекрили стометровою греблею. Поряд з’явився ставок, води якого біля мостів утримували зведені високі гранітні стіни-береги.
Млин на Ятрані мав 12 станків вальців і був високопродуктивним. В радянські часи млин став власністю колгоспу. У 1944 році німці хотіли підірвати млина та місцеві жителі відстояли свого годувальника. У часи незалежності млин став приватним.

Сьогодні Коржівський водяний млин – це не тільки унікальна пам’ятка українського млинарства, а й цікавий туристичний об’єкт «зеленого туризму», який з’явився внаслідок реалізації спільного українсько-польського проекту «Розвиток сільського мікропідприємництва в Україні» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.

«Особисто я пишаюсь, що округ на якому я працюю має багато пам’ятників архітектури і надбань наших пращурів. Це дає змогу розвивати Уманський, Христинівський, Монастирищенський, Тальнівський райони у туристичному напрямку» – прокоментував народний депутат України Антон Яценко на своїй сторінці у Facebook.

#АнтонЯценко #Коржова #Уманськийрайон #водяниймлин#Коржовамлин #туризмУманщини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.