Невиконаними залишаються 11 вироків Уманського міськрайонного суду минулих років – Прокуратура

Опубліковано: 05.06.2018

Невиконаними залишаються 11 вироків Уманського міськрайонного суду минулих років – Прокуратура

Стан додержання законодавства при виконанні кримінального покарання у вигляді арешту, обмеження та позбавлення волі – на постійному контролі Уманської місцевої прокуратури.

Обов’язковість рішень суду є конституційним принципом правосуддя, що закріплений у п.9 ст.129 Конституції України.

Одним з принципів кримінального процесу є обов’язковість вироку і ухвали суду, згідно з якою вирок чи ухвала суду, що набрали законної сили, є обов’язковими для всіх державних і громадських підприємств, установ і організацій, посадових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.

Уманською місцевою прокуратурою приділяється постійна увага стану додержання законодавства при виконанні кримінального покарання у вигляді арешту, обмеження та позбавлення волі.

З цією метою вживаються заходи щодо забезпечення його виконання, оскільки, відповідно до ст.50 Кримінального кодексу України, покарання має на меті не тільки кару, виправлення засуджених, а й запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.

Так, станом 01.06.2018 невиконаними залишаються 11 вироків Уманського міськрайонного суду минулих років, за якими 12 громадян засуджено до покарання у вигляді арешту, обмеження та позбавлення волі на певний строк (реально).

Завдяки спільним зусиллям місцевих правоохоронних органів та  систематичному контролю з боку місцевої прокуратури, кількість невиконаних вироків з квітня цього року зменшилась на 3 (з 14 до 11), тому важливо, щоб кожен вирок був виконаний.

Окрім цього, з метою негайного усунення порушень закону та усунення порушень, які призвели до ухилення засуджених від відбування призначеного судом покарання, внесено вказівку до Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

Стан додержання вимог Кримінально-виконавчого кодексу України при виконанні указаних кримінальних покарань перебуває на постійному контролі місцевої прокуратури.

 

За повідомленням прес-служби Уманської місцевої прокуратури

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.