«Відродження» пропонує запровадити матеріальну відповідальність посадовців за неправомірні перевірки бізнесу

Опубліковано: 22.06.2018

яценко

Депутатська група «Партія «Відродження» пропонує запровадити матеріальну відповідальність посадових осіб за неправомірні обшуки та «порожні» перевірки.
Із такою пропозицією під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій виступили співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар та голова Черкаської обласної організації Партії “Відродження”, народний депутат України Антон Яценко.
За словами Антона Яценка, впродовж останніх чотирьох років кількість обшуків в Україні зросла вчетверо і 2017-го сягнула 100 тисяч у рік.
«Ми багато говорили про те, що правоохоронці – це ще один «фронт» боротьби промисловості та бізнесу з державою. Щодня в Україні відбувається в середньому 273 обшуки бізнесу. Впродовж останніх чотирьох років кількість обшуків збільшилася практично в чотири рази. Якщо порахувати, то наші судді витрачають в середньому 10-15 секунд на рішення за зверненнями правоохоронних органів та ДФС! Це говорить про те, що слідчі судді практично перестали вивчати матеріали справ, щоб знати, на які обшуки дають згоду», – наголосив Антон Яценко.
І додав, що в підсумку ДФС та правоохоронці виграють менше як 1% таких судових спорів із бізнесом.

Віктор Бондар зауважив, що для боротьби з таким явищем, як тиск на бізнес з боку правоохоронних органів, необхідно запровадити норму компенсації збитків, нанесених підприємцю посадовими особами.
«Сьогодні, по суті, працює машина вибивання з бізнесу та промисловості грошей на користь корупціонерів. І тому я підтримую ініціативи Уряду про необхідність додаткових змін до законодавства. Навіть більше, ми будемо вносити свої ініціативи щодо запровадження матеріальної відповідальності посадових осіб, які підписали рішення про проведення обшуків і арештів. Якщо внаслідок розгляду справи в суді не буде доведено, що підприємство чи компанія не платили податків або мали якісь інші проблеми, то ті, хто підписав це рішення, мають понести відповідальність і зі своєї кишені компенсувати всі збитки», – повідомив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.