На Черкащині відбулося обласне фольклорне свято автентичного та народного співу

Опубліковано: 26.06.2018

На Черкащині відбулося обласне фольклорне свято автентичного та народного співу

Цієї неділі в Монастирищі відбулося ІІ обласне фольклорне свято «Маріїні скарби», що проводиться на честь Марії Федорівни Шандри, найстарішого носія фольклорних перлин Монастирищини, яка через усе життя несе любов до рідної землі, до людей, до народного слова і пісні. Сама Марія Федорівна родом із с.Бачкурине, де майже 40 років була учасницею народного аматорського фольклорно-обрядового колективі «Вишуканка» Бачкуринського сільського Будинку культури. Пам’ять Марії Шандри – невичерпне джерело пісень, народних обрядів, фольклору та етнографії нашого краю.
Тож в день свята на гостини до Монастирища завітали прекрасні фольклорні колективи та їх супутники, а також солісти з Черкащини: Кам`янського, Уманського, Шполянського, Лисянського, Тальнівського, Жашківського, Христинівського і нашого Монастирищенського районів, та гості з Вінничини – с.Нараївка Гайсинського р-ну.
В рамках свята на центральному майдані була організовано презентації вироби майстрів-аматорів декоративно-вжиткового мистецтва із Христинівського, Тальнівського, Уманського та Монастирищенського районів.
Відкривала захід вокально-хореографічна композиція «А нашого цвіту та й по всьому світу» у виконанні вокального гурту «Лебедині крила» Монастирищенського РЦКД (керівник Ігор Григораш), Вікторії Прудиус -солістки Монастирищенського РЦКД (керівник Оксана Кудин) та дитячого хореографічного ансамблю «Планета КІДС» м. Монастирище (керівник Марина Демчук).
А далі хореографічна постановка «На ярмарку» у виконанні хореографічного колективу «Барвінок» Монастирищенського МБК (керівник Марина Кибалюк) та обрядова картинка «Ярмарок» та народний аматорський фольклорно-обрядовий колектив «Вишуканка» Бачкуринського сільського Будинку культури Монастирищенського району (керівник Олена Романова) задали настрій усієї програмі свята – ярмарок пісень!
А потім звучала українська пісня. Понад два десятки виступів – глядачі поринули у чарівний світ української народної та автентичних пісні. На сцені раз по раз змінювалися колективи…
Концерт пройшов на одному диханні. Хореографічний ансамбль «Барвінок» Монастирищенського МБК (керівник Марина Кибалюк) подарував глядачам народний танець «Плескач», який завершив святкову програму.
До організації свята долучилися не лише працівники Монастирищенського районного будинку культури і Монастирищенського центру культури та дозвілля, міського будинку культури, а і сільських закладів культури, які на святі були кураторами приїжджих колективів, працівниками сцени та в столові.
Тож любімо свою Батьківщину, її чарівну мову та дзвінкоголосу українську пісню, продовжуймо традиції і обряди нашого народу, зберігаймо і поповнюймо творчу спадщину України.

 

Переглянути фото можна за посиланням 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.