На Уманщині реалізується гуманітарний проект з написання історії кожного з 53 населених пунктів району

Як інформують у Черкаській облраді, на Уманщині реалізовується гуманітарний проект з написання історії кожного з 53 населених пунктів району, що укладені в книгу «Уманщина у плині літ». Ініціатор проекту – голова Уманської районної ради Оксана Супрунець.

22 червня 2018 року у великому залі засідань управління агропромислового розвитку райдержадміністрації презентовано третю частину книги «Уманщина у плині літ», що видана за фінансової підтримки керівників сільськогосподарських і фермерських господарств, більшість з яких є депутатами Уманської районної ради.

На Уманщині реалізується гуманітарний проект з написання історії кожного з 53 населених пунктів району

Перша частина цього 4-томного видання була надрукована ще в серпні 2016 року, її презентація відбулась напередодні 25-ї річниці незалежності України. Автором першої частини цієї книги є місцевий історик-краєзнавець Надія Тульчинська. Окремі розділи написали кандидат історичних наук, доцент Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини, політичний в’язень Богдан Чорномаз і голова народознавчого товариства «Берегиня», голова Громадської ради при райдержадміністрації Тетяна Чорномаз. У ній йдеться про загальну історію Уманського краю від минувшини й до кінця 80-х років минулого століття.

У другій частині книги, що вийшла у світ у лютому 2018 року, розміщені історії 14 населених пунктів, серед яких: Антонівка, Аполянка, Бабанка, Берестівець, Вільшана Слобідка, Вільшанка, Гереженівка, Городецьке, Городниця, Гродзеве, Громи, Дмитрушки, Доброводи, Дубова.

На захід із презентації третьої частини книги «Уманщина у плині літ» були запрошені представники редакційної групи з підготовки матеріалів до видання книги, депутати районної ради, сільські голови та старости населених пунктів Паланської ОТГ, працівники відділу освіти, молоді та спорту РДА, директори шкіл та вчителі історії, які є авторами книги, працівники районної центральної бібліотеки та сільських бібліотек району, громадськість Уманщини.

Звертаючись до присутніх, голова районної ради Оксана Супрунець наголосила, що в третій частині книги розміщені історії 19 населених пунктів Уманщини, серед яких: Затишок, Заячківка, Іванівка, Колодисте, Коржова, Коржова Слобода, Коржовий Кут, Косенівка, Кочержинці, Кочубіївка, Краснопілка, Ладижинка, Максимівка, Малий Затишок, Оксанина, Острівець, Паланка, Піківець, Полянецьке.

За її словами, в історії кожного села йдеться про події далекої минувшини, страшні роки Голодомору 1932-1933 років, який пережили в минулому столітті українські села, про комуністичні репресії та існування на Уманщині Організації українських націоналістів і військових формувань Української повстанської армії, про період Другої Світової війни на теренах нашого району, роки повоєнної відбудови, перебудови, проголошення незалежності Української держави, роки її становлення та сьогодення Уманського краю.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.