Оголошено переможців фестивалю-конкурсу «Золота гармонь Уманщини» ― ФОТО

14 липня у селі Родниківка Уманського району відбувся І-й Всеукраїнський фестиваль «Золота гармонь Уманщини». На нього приїхали професійні гармоністи та самоучки, досвідчені музиканти та початківці, виконавці у поважних літах та зовсім юні. 

Метою проведення фестивалю було підвищення рівня виконавської майстерності гармоністів, збагачення їхнього репертуару, взаємозбагачення творчих шкіл та обмін досвідом, а також формування художніх смаків та визначення перспектив розвитку виконавства на гармоніці.

1 71

Фестиваль-конкурс «Золота гармонь» проходив на Уманщині за ініціативи Уманської районної державної адміністрації та районної ради та за підтримки народного депутата України Антона Яценка.

3 113

На сайті Уманської районної державної адміністрації зазначається, що участь у фестивалі-конкурсі брали майже 250 талановитих віртуозів-аматорів з усієї України та навіть зарубіжжя. Серед учасників були лауреати міжнародних фестивалів, переможці всеукраїнських конкурсів та справжні професіонали своєї справи:

Баєв Михайло Федосійович ― Заслужений працівник культури України, багаторазовий лауреат як соліст-інструменталіст всеукраїнських, і міжнародних конкурсів;

Валашко Василь Петрович (м. Полтава) ― учасник і лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів гармоністів;

Калінчук Олександр Олексійович (м. Умань) ― лауреат міжнародних фестивалів та конкурсів в Німеччині, Польщі, Угорщині, Румунії та інших країнах;

Лазоренко Іван Васильович (м. Харків) ― очолює асоціацію гармоністів Харківської області;

Майборода Володимир Васильович (м. Суми) ― Заслужений працівник культури України, лауреат всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів;

Сухий Іван Іванович (м. Жашків) ― Заслужений працівник культури України, заслужений діяч естрадного мистецтва України.

2 124

Відкрив офіційну частину конкурсу творчий колектив «Вербиченька» Родниківсього будинку культури та солістка Олена Гудзовська, методист по фольклору Районного центру культури та дозвілля піснею «Зеленеє жито». Також своїм привітальним виступом порадував глядачів Зразковий хореографічний ансамбль «Синивчанка» Христинівського району.

4 92

Після чого з вітальними словами звернулися до всіх присутніх голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко, заступник голови районної ради Петро Бабкін, помічник-консультант народного депутата України Антона Яценка Ірина Плетньова та сільський голова села Родниківка Руслан Яремчук.

s

Після урочистої частини фестивалю розпочалася конкурсна програма, у якій конкурсанти змагалися за першість у номінаціях «солісти-гармоністи» та «дуети», «тріо», «ансамблі». Учасники в номінації «солісти-гармоністи» виступали в актовій залі сільського будинку культури. Дуети, тріо та ансамблі змагалися за перемогу на сцені надворі. Виступи конкурсантів оцінювало професійне журі.

5 69

Впродовж усього фестивального дня працювали виставки, відпочинкові та фотозони, проходили різноманітні майстер-класи та ярмарок народних майстрів, дітей забавляли аніматори. Родзинкою заходу став міні-фестиваль фарб Holi Dance.

12 13

Під час завершального гала-концерту відбулася урочиста церемонія нагородження переможців фестивалю-конкурсу в різних номінаціях: «соліст-гармоніст», «соліст під гармонь», «ансамблі», «вокально-інструментальні ансамблі», «хореографічні ансамблі», «дуети» та «тріо».

6 50

Дипломами в номінації «соліст-гармоніст» (вікова категорія 11-15 років) були нагороджені: Павло Врочинський (перше місце, м. Жашків); Олександр Дрозденко (друге місце, м. Жашків) та Ярослав Маловічко (третє місце, м. Жашків). Переможцями у віковій категорії 15-19 років стали: перше місце ― Станіслав Кандиба, м. Черкаси; друге місце ― Максим Белих, м. Канів, а у віковій категорії ― понад 19 років ― Володимир Майборода (перше місце, с. Сад Сумської області); Олександр Калінчук (друге місце, м. Умань); Микола Гейко (третє місце, м. Запоріжжя).

7 40

Диплом за зайняте перше місце в номінації «соліст під гармонь» отримав Павло Стаднік, м. Київ; друге місце ― Антон Сердюк, смт Покровське Дніпропетровської області та третє місце ― Петро Григоренко, м. Умань.

8 29

У номінації «ансамблі» перше місце посів Зразковий дитячий ансамбль гармоністів Жашківської дитячої музичної школи, керівник Сухий Іван Іванович; друге місце ― Дитячий зразковий аматорський ансамбль «Гармошечка» Драбівського РЦКД, керівник Сириця Василь Іванович; третє місце ― ансамбль «Одинокая гармонь» Донецької області, керівник Шинкаренко Юрій Олександрович.

9 21

У номінації «вокально-інструментальні ансамблі» перше місце отримав родинний дует «Верес» Огирівського сільського клубу Полтавської області; друге місце ― ансамбль «Черешенька», м. Бориспіль та третє місце ― дует «Горицвіт» Кіровоградської області.

10 17

У номінації «дуети» перемогу здобули: перше місце ― Дует «Веселі музики», керівник Сириця Василь Іванович, смт Драбів; друге місце ― дует гармоністів Кабанов Олексій Миколайович та Катрюк Сергій Миколайович, м. Кагарлик Київської області.

11 13

У номінації «тріо» перше місце вибороло «Тріо гармоністів» Канівського коледжу культури і мистецтв (керівник Сторчоус К. А.). В номінації «ансамблі хореографічні за участі гармоні» перше місце посів Народний самодіяльний аматорський колектив «Барвінок» (керівник Уткін В. В.), м. Кобеляки Полтавської області.

13 7

Приз глядацьких симпатій та заслужену перемогу у батлі здобув Віктор Фесюра(фольклорний гурт Троїсті музики «Ворскла»).

14 4

Гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Золота гармонь Уманщини» отримав неймовірний та харизматичний Заслужений працівник культури України Сухий Іван Іванович.

15 3

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.