Чортківська трагедія: в Умані вшанували загиблих українських політв’язнів

27 липня в Умані пройшов мітинг-реквієм, приурочений роковинам розстрілу в Умані в’язнів Чортківської в’язниці, що на Тернопільщині.

20 липня 1941 року в підвалах Уманської в’язниці більшовиками було страчено понад 700 українських політв’язнів. Про цейдеться на сайті Черкаської обласної державної адміністрації.

чортків3

Перед відступом Червоної Армії з території Західної України у червні-липні 1941 року в місцевих в’язницях без вироку суду було знищено тисячі мирних мешканців краю. Вшанувати пам’ять загиблих земляків до Умані приїхали понад 200 гостей з різних областей України.

чортків2

Серед почесних гостей ― голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук та перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.

чортків1

Високопреосвящені владики та всечесні отці відслужили поминальну панахиду за жертвами Чортківської трагедії. Після цього учасники заходу поклали квіти до меморіалу та виконали Гімн України.

чортків4

Довідково.

Масові арешти серед місцевого населення, в основному української інтелігенції, НКВС провели у Львові, Cтаніславі, Дрогобичі, Самборі, Тернополі, Бережанах, Чорткові та в багатьох інших галицьких містах. Одна з цифр, що зустрічається у публікаціях ― 200 тисяч осіб.

чортків5

Чортківська трагедія 1941 року є серед них однією з жахливіших. Без усяких пояснень причини арешту було схоплено і ув’язнено в місцевій тюрмі викладачів, правників, лікарів, активістів громадських організацій, більшість з них пізніше пішки були відконвойовані на схід в напрямку Умані. Майже 200 осіб, що не витримували переходу, було страчено в дорозі.

чортків7

чортків6

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.