Маленьким уманчанам робитимуть менше щеплень

Опубліковано: 06.08.2018

Маленьким уманчанам робитимуть менше щеплень

Досі вакцинацію проти туберкульозу проводили на 3-5-ий день від народження дитини, а ревакцинацію — у 7 років. Проти гепатиту В — за схемою: перша доба життя, 1 та 6 місяці життя дитини, пише газета «Експрес». Проти дифтерії, правця та кашлюку — у 2, 4, 6, 18 місяці й у 6 та 16 років, а далі кожні 10 років — лише проти правця і дифтерії. Проти гемофільної інфекції — у 2, 4, 12 місяців. Проти кору, епідемічного паротиту чи краснухи — у 12 місяців і 6 років, пише “Черкаський Край”.

МОЗ зменшило кількість обов’язкових щеплень:

— Тепер другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме у другий місяць життя, не у перший, — розповідає Ольга Стефанишина, заступниця міністра охорони здоров’я України. — А щеплення проти туберкульозу проводитиметься лише раз — на 3-5 добу від народження. Ревакцинацію проти туберкульозу в 7 років скасували як таку, що не має доведеної ефективності.
— Скільки щеплень, згідно з календарем, тепер робити?

— До національного календаря включено щеплення проти десяти хвороб. Та кількість їх проти кожної з них різна. Вакцинацію проти туберкульозу слід робити раз; проти гепатиту В — тричі; проти дифтерії, кашлюку, правця — чотири рази (опісля потрібно вакцинуватися проти дифтерії та правця кожні 10 років); проти поліомієліту — шість разів; проти гемофільних інфекцій — тричі; проти кору, краснухи, паротиту — двічі. Більша частина щеплень припадає на перші 18 місяців життя дитини. Ревакцинацію проти дифтерії та правця потрібно проводити у 6 та 16 років з подальшою ревакцинацією кожні 10 років.

— Чому постала потреба в оновленні Національного календаря щеплень?

— Ці новації відповідають найкращим світовим практикам та рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я. До слова, всі щеплення, які проводяться згідно з національним календарем, безплатні для пацієнтів. Їх можна робити в державних поліклініках.

 

Джерело: Дзвін

1 Comment

  • Reply
    Василий Крицкий
    08.08.2018 at 10:44

    Вакцинація це велике зло для дітей !!! Вред прививок. Советы родителям – https://www.youtube.com/watch?v=UFz-W8q9Cl8

Leave a Reply

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.