Карати дітей чи ні: Анна Якименко про покарання та активне слухання

Опубліковано: 28.08.2018

Покарання…Без нього важко уявити процес виховання, тому що рано чи пізно трапляється щось таке, що батькам доводиться приймати міри, якими їх самих виховували в дитинстві. Карають по-різному і причини також є різні. Хтось вибухає від спалаху злості через непослух або капризи; хтось лякається, що дитина нашкодить собі і намагається показати, що це небезпечно; хтось таким чином провчає, щоб більше так “ні-ні”. Інколи просто не вистачає терпіння. 

Карати дітей чи ні: Анна Якименко про покарання та активне слухання


Часто батькам самим не подобається, що доводиться карати дитя, але по-іншому донести до дитячої голівки певну інформацію, здається неможливим.

ФАКТИ про покарання:
– Покарання – це не ціль, а спосіб, яким намагаються щось донести до дитини.
– Як показує статистика, хороші батьки карають дитину лише один-два рази десь у віці 3-4 років. Тоді діти випробовують межі в стосунках з татом і мамою. Далі стосунки між старшим і молодшим поколінням вирівнюються і знову стають теплими.
– В стані приступу злості карати не можна, навіть, якщо дуже хочеться. Дорослий має адекватно розуміти що і з якою ціллю він робить та говорить.
– Покарання нездатні змінити в кращий бік поведінку дитини в довгостроковій перспективі.

Якщо щось не дає потрібного результату, повторювати його раз-за-разом просто немає сенсу. Потрібно щось міняти і пробувати більш дієві способи. Які? Саме про це поговоримо на нашій зустрічі.

Питання, які будемо обговорювати:
– Чому покарання не покращуюють поведінку дитини?
– Наслідки каральних процесів
– Дитяча провокація. Як на неї реагувати батькам?
– Що допустимо, що не допустимо у виховальних методах?
– Як діють мудрі батьки?
– Методи спілкування з дитиною

ОДИН ІЗ СЕКРЕТІВ щасливого батьківства
Якщо ставитися до дітей, як до людей, яким не вистачає певних навиків, а не, як до людей, які не відповідають вашим вимогам, буде набагато легше реагувати на будь-яку ситуацію в більш конструктивній формі.

Бути батьками велика відповідальність. Це ніби друга робота, до якої попередньо не готують у вузах і доводиться все вивчати системою спроб та помилок. Єдине, що здорово відрізняє одне від одного – при помилках в батьківстві наслідки важчі ніж на роботі, тому що тут цінна — стосунки з власною дитиною.

Часто батькам самим не подобається, що доводиться карати дитя, але по-іншому донести до дитячої голівки певну інформацію, здається неможливим.
То давайте разом шукати методи взаємоплрозуміння, який буде прийнятний і для батьків, і для діток.

Повідомляє Вечірня Умань

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.