Антон Яценко: «Проблему невиплат пенсій та пільг, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, потрібно вирішувати на законодавчому рівні» (відео)

На сьогоднішній день в Україні існує велика проблема невиплати державних пенсій, пільг особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а також учасникам ліквідації наслідків цієї аварії. Цю проблему потрібно вирішувати на законодавчому рівні. Цим питанням перейнявся народний депутат України Антон Яценко і 6 вересня під час брифінгу у Верховній Раді України він виступив з доповіддю про свою роботу, спрямовану на врегулювання цього питання. Народний депутат зазначив, що він розробив ряд законопроектів, а саме:
1) законопроект №8593 від 12.07.2018 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо забезпечення державних гарантій та соціальної підтримки»;
2) законопроект №8594 від 12.07.2018 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних гарантій та соціальної підтримки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Як повідомив парламентар, законопроектом №8593 передбачено:
– заборона будь-якого обмеження, тимчасове чи постійне призупинення виплати пенсій, надання компенсацій та пільг учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.
– збільшення розмірів пенсій; встановити розміри мінімальних додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров’ю для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС: (для категорії 1 така пенсія не може бути нижчою 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а для категорій 2, 3, 4 – не нижче 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);
– встановити, що розмір пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими:
по І групі інвалідності – 10 мінімальних пенсій за віком;
по ІІ групі інвалідності – 8 мінімальних пенсій за віком;
по ІІІ групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком;
дітям-інвалідам – 3 мінімальних пенсій за віком.
– встановити, що пенсія працюючим пенсіонерам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується у повному розмірі без урахування одержуваного заробітку (доходу);
– включити до діючого Закону норми, що відновлюють пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам.

Крім того, Антоном Яценком поданий законопроект № 8594, яким пропонується:
– внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних гарантій та соціальної підтримки чорнобильців та виключити положення, що обмежують розміри виплат пільг та компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Народний депутат сподівається, що Верховна Рада підтримає подані ним та іншими колегами-депутатами відповідні законопроекти.

«Разом з депутатською групою партії «Відродження» будемо наполягати на тому, щоб ці ініціативи були ухвалені під час розгляду Державного бюджету України на 2019 рік. Закликаю усі ЗМІ долучитись до максимального розповсюдження цієї інформації. Ми маємо якнайшвидше вирішити проблему невиплати пільг постраждалим та ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вважаю, що це наш обов`язок перед суспільством!» – зазначив Антон Яценко

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.