УКРАЇНСЬКА ОСІНЬ: НАЙГАРНІШІ ДЕНДРОПАРКИ КРАЇНИ

В ЯКИХ ПАРКАХ В УКРАЇНІ НАЙКРАЩЕ ВІДЧУТИ ОСІНЬ.

Дендрологічний парк – це територія, на якій культивуються різні породи дерев. Таких парків в Україні досить багато, але ми  розповімо про три найкрасивіші і найцікавіші

 • Найкращі дендропарки України – “Олександрія”, Київська область

Осінь в Україні: найгарніші дендропарки нашої країни

Де розташований:  у місті Біла Церква, Київська область (на відстані 80 кілометрів від Києва)

Дендрологічний парк “Олександрія” є найбільшим в Україні.  Його площа складає понад 297 гектарів.  Через парк протікає річка Рось, а на території “Олександрії” створено багато декоративних водойм загальною площею понад 27 гектарів. Створений парк “Олександрія” у 1793 році. Над ландшафтом парку працював не один світовий ландшафтний архітектор.

Що можна побачити в парку:  окрім найбільшої колекції рослин серед парків і садів України – 2500, на території парку розміщена величезна кількість різноманітних скульптурних і архітектурних пам’яток.

 • Колонада “Луна” (амфітеатр “Ехо”) – розміщена в центральній частині парку. Пам’ятка збудована у вигляді давньогрецького амфітеатру. Виконує також роль павільйону, в якому відвідувачі парку можуть заховатися від дощу та вітру. В святкові дні в Колонаді “Луна” проводяться концерти духової та камерної музики.
 • Китайський місток – міст з альтанкою, збудованою у китайському стилі.
 • Руїни – своїм виглядом вони нагадують старовинний зруйнований замок. Основна мета споруди – створити ілюзію зруйнованих часом будівель.
 • Павільйон “Ротонда” – напівкруглий павільйон з аркою. Висота “Ротонда” 10,5 метрів, ширина – 9 метрів.
 • Колона Пелікана –  колона зі скульптурою птаха, що годує своїх пташенят.
 • Турецький будиночок – споруда з мармуровими плитами, на яких є написи давньотурецькою мовою. Будиночок був збудований після турецької кампанії 1828 року.
 • Також обов’язково відвідайте: фортецю “Варна”, будинок садівника, колону Єнса, колону Глобус, лаву Декабристів.

Як дістатись: з Києва йде безліч маршрутних автобусів у Білу Церкву: з центрального автовокзалу і центрального залізничного вокзалу,  а також від станцій метро Васильківська, Либідська, палац Україна, Дружби народів.

 • Найкращі дендропарки України – парк “Тростянець”, Чернігівська область

Осінь в Україні: найгарніші дендропарки нашої країни

Де розташований:   у селищі Тростянець  Ічнянського району Чернігівської області

Тростянецький дендрологічний парк був заснований у 1834 році  нащадком гетьманського роду Іваном Скоропадськими. Парк займає територію понад 204 гектари. У дендропарку росте понад 400 різних видів дерев та кущів.

Ще за життя Івана Скоропадського у парку було встановлено монумент з посланням від засновника: “Любезный прохожій! Садъ, въ которомъ ты гуляешь, посаженъ мною; он служилъ мнъ утъшеніемъ въ моей жизни. Если ты замьтишь безпорядокъ, ведущий къ уничтоженію его, то скажи объ этомъ хозяину: ты сдълаешь доброе дъло”.

Як дістатись:  Проїзд на автомобілі від Києва – 213 кілометрів (біля 3-х годин дороги), від Прилук – 42 кілометри. Також з центрального автовокзалу вирушають маршрутки.

 • Найкращі дендропарки України – “Софіївка”, Черкаська область

Осінь в Україні: найгарніші дендропарки нашої країни

Де розташований:  у північній частині міста Умань, Черкаської області.

Напевне, уманський дендрологічний парк “Софіївка” є найвідомішим в Україні. Щорічно його відвідують понад 500 тисяч людей. На площі парку у 179 гектарів росте понад 2000 видів дерев та кущів.

Парк “Софіївка” заснований у 1796 році власником міста Умань, магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької. Уявіть, парк має навіть власну планету, точніше планета № 2259 у 1985 році отримала назву “Софіївка”.

Основні об’єкти парку:  умовно розділимо парк на 5 частин.

 • У південній частині парку обов’язково побувай в Будинку творчості вчених Національної академії наук України, біля невеличкого Женевського озера,  яке виникло в 30-х роках XX столітті, також у дерев’яній альтанці Грибок і на Тарпейській скелі, яка  названа як південно-західна стіна Капітолійської фортеці Стародавнього Риму.
 • В основу композиційного рішення центральної частини парку покладені сюжети з міфології Стародавньої Греції та Риму:  венеціанський міст, фонтан “Змія” посеред Нижнього ставу, грот Каліпсо, статуя Гермеса, статуя давньогрецького поета-драматурга Евріпіда, Великий водоспад, грот страху та сумніву, Західний грот та місток Площа Зборів.
 • Східна частина порадує гротом Локетек та Горішок, Долиною гігантів, Темпейською долиною, гротом Каліпсо, гротом Фетіди, павільйоном Фазанника, остров кохання, Амстердамським шлюзом, і підземною річкою Ахеронт.
 • Біля входу у західну частину парку розташований розарій із 5000 екземплярів  троянд. У цій частині обов’язково відвідай китайську альтанку.
 • Північну частину парку називають англійським садом, на території якого росте найбільша кількість екзотичних дерев та кущів.

Як дістатись: маршрутками “Київ-Умань” як з центрального автовокзалу на Московській площі, так і з Центрального залізничного вокзалу. Кінцева зупинка маршруток – навпроти входу в дендропарк, біля уманського автовокзалу. Тому проблем із зворотною дорогою не буде.

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.