Умань та Львів почали впроваджувати проект ReHERIT

Опубліковано: 24.09.2018

У межах проекту з актуалізації та переосмислення спільної міжнаціональної культурної спадщини міст Львова й Умані ReHERIT планують створити нові підходи і моделі для продуктивної співпраці між місцевими органами влади та організаціями громадянського суспільства в роботі зі спадщиною.

Умань та Львів почали впроваджувати проект ReHERIT

Про це розповіли організатори проекту під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко зазначила, що ReHERIT – це проект, спрямований на розвиток потенціалу та переосмислення культурної спадщини Львова та Умані.

У проекті є чотири партнери: Центр міської історії, ГО «Лабораторія міського простору», управління охорони історичного середовища Львівської міської ради та відділ культури Уманської міської ради.

«Наш проект фінансуватиметься за кошти Європейського Союзу. Сума гранту становить півмільйона євро, але 10% цих коштів мають дати партнери. Наш проект має багато м’яких активностей, тобто соціологія, методична робота, вивчення можливостей для покращення управління спадщиною та її популяризації, але також і прикладні речі. Наприклад, в Умані й у Львові буде проведено ознакування спільної спадщини», – розповіла Лілія Онищенко.

Вона додала, що проект триватиме два роки, а стартував у липні 2018-го.

Виконавчий директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей зазначив, що проект передбачає створення онлайн-платформи для висвітлення інформації про культурну спадщину, бо в Україні наразі немає такого порталу.

Заступник директора Центру міської історії Центрально-Східної Європи, координаторка проекту Ірина Мацевко додала, що основний із пріоритетів проекту – навчити всіх поводитися зі спільною спадщиною, адже це доволі складна тема.

«Ми будемо працювати з конкурентними історіями, із конфліктними місцями пам’яті. Говоритимемо про те, як розказувати про ці важкі місця, як вибудовувати меседжі про ті складні речі, про які ми ще не вміємо говорити, не навчилися. Ми вчитимемо говорити і на рівні академічному, і на публічному. Один із великих блоків нашої активності – це спільна робота з гідами та вчителями. Будемо говорити та розробляти методики про те, як працювати зі складними місцями спадщини», – сказала Ірина Мацевко.

Вона додала, що вже розпочалося велике соціологічне дослідження у Львові та Умані, яке допоможе партнерам проекту зрозуміти те, якою є спадщина сьогодні, хто зацікавлений у її збереженні та популяризації, які є проблеми та питання.

Повідомляє Вечірня Умань

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.