«Вживаний рай»: чому уманчани для шопінгу обирають секонд-хенди

«Секонд-хенди» або ж магазини вживаних речей  та стокових речей за останні декілька років міцно закріпились на ринку одягу.  В Умані налічується понад  десяток магазинів секонду, здебільшого одяг там продається на вагу, а ціна варіюється в залежності від дня тижня. Повідомляє Вечірня Умань.

«Вживаний рай»: чому уманчани для шопінгу обирають секонд-хенди

Так, вранці у вівторок, проїжджаючи   Європейською, можна спостерігати чергу людей, яка очікує на відкриття секонд-хенду із «новим завозом».  Такі черги перед магазином, можна спостерігати і поруч з Швейною фабрикою, де розташувався один з найбільших магазинів вживаних речей в місті.

Чому такий великий ажіотаж навколо речей, які до тебе вже хтось встиг поносити та як часто уманчани відвідують секонд-хенди, дізнавалась «Вечірка».

-Це, дешево.За дешево можна знайти брендові речі хорошої якості, але треба заморочитись, щоб їх знайти . В секонд ходжу коли як: буває дуже часто, а буває взагалі не ходжу. Там для себе  я знаходив майже все: і курточки і джинси і кофти. Найвдалішою покупкою вважаю куртку за 75 гривень в якій я відходив два сезони і був дуже радий. – розповів студент УДПУ, Віталій.

-Купувати речі в магазинах на вагу набагато дешевше ніж купувати те саме на базарі чи в інших стоках, це по-перше. По-друге , по якості секонд-хендовські речі набагато кращі ніж наші. Найчастіше ходжу в секонд біля базару, тут найбільший вибір. Взагалі, мій гардероб на 65-70% складається саме з секонд-хенду. – зазначив, агроном Назар.

Крім студентів, в перший день завозу зустрічаємо також і мам з дітьми. Дитячі речі досить широко репрезентовані в стокових магазинах.

-На секонд-хенді я вибираю речі для своєї дитини. В магазинах дорого, а тут дешевше набагато. Плюс малий швидко затягує речі і не так шкода. Скупляюсь переважно один-два рази на місяць. Таке ми носимо або дома, або в садочок. Якщо потрібні якісь речі на вихід, то тоді купую в магазині чи на базарі. – поділилась домогосподарка, мама 3-річного Станіслава, уманчанка Ірина.

-В першу чергу, я вибираю через питання якості , оскільки той одяг, який продається на ринку та в наших магазинах здебільшого має китайське або турецьке походження і не витримує випробування часом та пранням. В другу чергу, існує така можливість отримати за дешево брендові речі, особливо це стосується дуже відомих брендів, які поширені в магазинах Б/У, тому я вибираю секонд і сток, а не китайський непотріб. – прокоментувала свій вибір, економіст за фахом, уманчанка Світлана.

В відділі постільної білизни знайомимось з 65-річною пенсіонеркою Мариною, яка прийшла в секонд-хенд за скатеркою.

-Моєї пенсії не вистачить, щоб купувати все в магазині, тому залишаються лише такі магазини. Приходжу сюди не дуже часто, по можливості та при потребі. Вибираю такі дні, щоб було дешевше. – зазначила жінка.

Попри всі переваги придбання одягу на секонд-хенді,про які розповіли уманчани, все ж таки варто пам’ятати про деякі правила. Уважно роздивіться річ та переконайтесь в наступному:

  1.  річ справді вашого розміру, вам у ній зручно і комфортно (хоч одяг на секон-хенді коштує недорого, навіщо захаращувати шафи тим, чого ви жодного разу не одягнете?);
  2.  немає видимих дефектів (кривий шов, дрібні дірочки, плями сумнівного походження, які можуть не вивестися звичайним пранням);
  3.  річ не надто запрана;
  4. одяг не втратив свого попереднього кольору (не полиняв);
  5. матеріал, із якого виготовлена річ, не кошлатиться (особливої уваги цьому пункту варто приділити при виборі в’язаних светрів, теплих кофт).

Звичайно, кожен сам для себе вирішує, де купувати одяг і скільки на нього витрачати грошей, проте секонд-хенди можуть стати оптимальним рішенням для багатьох українців під час фінансових труднощів. Головне – мати хороший смак і трохи везіння.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.