Уманський лісгосп вирощує майже мільйон сіянців

Так, цього року було створено 106,7 га лісових культур, висаджено 9,8 га нових лісів на місцях, де раніше вони не росли, та 6,8 га – природного поновлення.

Проте, щоб виростити ліси, необхідно чимало часу та зусиль – це надзвичайно довготривалий і клопіткий процес. Створення лісових культур уманські лісівники починають з найпростішого – збору лісового насіння. Щороку збирають понад 10 тонн лісового насіння дуба звичайного, горіха чорного, липи звичайної, клена гостролистого. Після чого проводиться стратифікація насіння та висівання його у розсадники. За сіянцями певний час проводиться догляд та обробка від різних хвороб і шкідників. Проте, найголовніше – усе це має бути зроблено своєчасно, аби отримати якісний посадковий матеріал, – зазначають лісівники.

– Цього року лісгосп розпочав вирощувати посадковий матеріал із закритою кореневою системою. У Собківському лісництві зараз зростає 60 тис. шт. сіянців модрини європейської. Цей метод дає змогу продовжити посадку лісових культур у різні агротехнічні строки.

– Ми почали освоювати новий для нашого підприємства метод вирощування сіянців. Робота, звісно, клопітка, але результат того вартий, бо такий посадковий матеріал краще приживається і захищений від шкідників та хвороб. Аби досягати успішних результатів у нашій справі, потрібно йти в ногу з часом, саме тому ми й запроваджуємо нові технології, – зазначає директор Уманського лісгоспу Іван Назаревич.

В подальших планах підприємства – вирощування дуба із закритою кореневою системою, а також збільшення асортименту декоративного посадматеріалу.

Окрім того, за власні кошти підприємства було куплено дві теплиці, роботу яких планують запустити у 2019 році. Одну облаштують у Собківському лісництві, інша функціонуватиме у Юрківському лісництві.

За інформацією Черкаського обласного Управління лісового та мисливського господарства

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.