Уманчанин отримав медаль «Борець за Незалежність України»

Опубліковано: 18.11.2018

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України історичного факультету Уманського державного педагогічного університету Богдан Чорномаз отримав почесну нагороду ― медаль «Борець за Незалежність України».

Нагороду Богдану Чорномазу вручили під час наукової конференції «Історична роль Української Гельсінської спілки у відновленні незалежності Української держави (1988-1990 рр.)». Захід проходив 26-27 жовтня у місті Київ, зазначили у прес-центрі УДПУ.

 

00

Медаль Української гельсінської спілки була вручена Богдану Чорномазу головою ВО УГС Олесем Шевченком з нагоди 30-ліття Української Гельсінської Спілки.

1

Довідково.

Українська Гельсінська Спілка була однією з найвідоміших опозиційних організацій національно-демократичного руху кінця 1980-х ― початку 1990-х. Ця організація вивела український національно-демократичний рух на новий рівень, її активісти були серед тих, хто привів його до перемоги ― відновлення незалежності України в 1991 році.

2

Богдан Чорномаз ― колишній політв’язень, правозахисник, дисидент. У 1972 році під час навчання в інституті був заарештований за антирадянську пропаганду і агітацію. Засуджений на три роки суворого режиму у концтаборі для політв’язнів. У 1999 році визнаний жертвою політичних репресій і реабілітований.

1-1-742x1024

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.