В Умані попрощаються з академіком університету садівництва

Опубліковано: 26.11.2018
В Умані попрощаються з академіком університету садівництва25 листопада пішла з життя видатна вчена у галузі біології і агротехніки сільськогосподарських культур, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік АНВО України, завідувач кафедри біології Уманського НУС Зінаїда Мартинівна Грицаєнко. Про це повідомляє прес-служба Уманського НУС.

Життя Зінаїди Мартинівни Грицаєнко нерозривно пов’язано з Уманським національним університетом садівництва. Академік З.М. Грицаєнко ще з 60-х років минулого століття стала основоположником вивчення головних напрямків механізмів дії на рослини, ґрунт і навколишнє середовище гербіцидів і біологічно активних речовин у посівах зернових, зернобобових і технічних культур з використанням сучасних методів досліджень: мічених атомів, люмінесцентної і електронної мікроскопії, газорідинної хроматографії, лабораторних, лізиметричних, польових і виробничих дослідів за різних умов застосування хімічних і біологічних препаратів.

Творчий доробок З.М. Грицаєнко добре відомий ученим багатьох країн. Її перу належить понад 400 наукових праць. Вона є наукової школи «Мікробіології і фізіології рослин». Під її керівництвом захищено докторську та 11 кандидатських дисертацій.

Зінаїда Мартинівна Грицаєнко – дійсний член Академії наук вищої освіти України, академік Міжнародної академії аграрної освіти та Міжнародної академії екології і безпеки життєдіяльності, має державні та галузеві нагороди, почесні звання; лауреат нагороди Ярослава Мудрого, заслужений діяч науки і техніки України; заслужений діяч Міжнародної академії екології та безпеки життєдіяльності з нагородженням «Зіркою вченого»; заслужений працівник Міжнародної вищої аграрної школи; відмінник аграрної освіти і науки І ступеня; президентський стипендіат.

Проводила велику громадську роботу: голова спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальностями «Фізіологія рослин» і «Мікробіологія»; член президії та віце-президент Академії наук вищої освіти України, віце-президент Міжнародної академії аграрної освіти. 

Висловлюємо щирі співчуття сім’ї покійної з приводу тяжкої втрати рідної людини.

Прощання відбудеться 27 листопада за адресою:

м. Умань вул. Інститутська, 1

корп. № 1, ауд. № 48

з 1000 год до 1200 год

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.