Якої погоди чекати у грудні?

Якої погоди чекати у грудні?

За прогнозом синоптиків, грудень цьогоріч очікується дещо теплішим звичайного та з недостатньою кількістю опадів. Тричі за місяць спостерігатимуться періоди похолодань: на початку місяця до -11º, після 18 грудня до -17º, та в кінці місяця до -7º. Періоди відчутних потеплінь черкащани відчують  після 5 грудня до +7º, всередині місяця до +2º, після 25 грудня до +5º. Опади очікуються нечасті і переважно невеликі.  Серед небезпечних явищ переважатимуть ожеледь, ожеледиця на дорогах та тумани. про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Довідково:

Грудень у давнину його називали «хмурень», бо в ньому протяжність світлового часу доби найменша у всьому році. Сонце світить одну годину на добу. Це місяць самих коротких днів та довгих ночей. Але з 21 грудня настає зимовий сонцеворот і з цього часу розпочинається поступове збільшення світлового часу доби.

Абсолютний максимум місяця спостерігався у 2008 р. (Чигирин) – 16,7º, абсолютний мінімум у 1930 р. (Золотоноша) – 22,6º морозу.

Також минулого року у Черкасах повторено рекордну кількість опадів за місяць 114 мм,  260% місячної норми), що відмічалась у 1939 р,

Автор статті 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.