На Черкащині п’ять людей захворіли на собачу гарячку

c5a0add65cc649b97fc1c4e2cb4cf58e 146616005994

На території Черкаської області зареєстровано 5 випадків захворювання на лептоспіроз (собача гарячка). Інтенсивний показник становить 0,4 на 100 тис. населення. У минулому році жодного випадку захворювання на лептоспіроз на Черкащині зареєстровано не було.

Про це у звіті про стан захворюваності на особливо небезпечні інфекції за 11 місяців 2018 року повідомивЧеркаський обласний лабораторний центр.

Крім того, впродовж звітного періоду на території області на 57,3% зросла захворюваність на хворобу Лайма. Вже зареєстровано 494 випадки захворювання порівняно з 314 за аналогічний період 2017 року. Інтенсивні показники становлять 40,6 та 25,3 на 100 тис. населення.

Хворобу Лайма зареєстрували на 19-ти адміністративних територіях Черкаської області. Кількість захворювань у обласному центрі становить 45,9% від загальної кількості захворювань в області.

Високі показники захворюваності на хворобу Лайма у Канівському, Корсунь-Шевченківському, Городищенському та Кам’янському районах.

Довідково.

Лептоспіроз ― небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок та печінки, менінгіту чи навіть смерті. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водойма та при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз ― це інфекційне захворювання, яке передається за допомогою укусу зараженого спірохетами кліща. Це дуже підступна хвороба, її початок нічим не відрізняється від звичайної застуди.

Після інкубаційного періоду на місці укусу кліща з’являється невелика червона пляма, що досить швидко збільшується. Згодом хвороба переходить у серйознішу стадію, вражає нервову систему, серце, нирки, печінку, суглоби.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.