Плата за жорстокість: на Черкащині штрафуватимуть батьків агресивних школярів

18 грудня Верховна Рада проголосувала за зміни до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Відтепер знущання з інших учнів у школі каратиметься штрафом або громадськими роботами. Відповідальність за жорстокі дії дітей нестимуть батьки.

Плата за жорстокість: на Черкащині штрафуватимуть батьків агресивних школярів

Крім того, поняття «булінгу» буде закріплено на законодавчому рівні. Документ вже передали на підписання Президенту України. Про це повідомили у секторі комунікації поліції Черкаської області.

Отже, булінг ― це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема з застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Відтепер батьків або опікунів осіб віком 14-16 років, що вчинили булінг, каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин.

У випадку, якщо цькування вчинене групою осіб або повторно впродовж року, на батьків накладається штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Якщо керівник освітнього закладу не повідомить в поліцію про факти булінгу, його оштрафують або призначать покарання у вигляді виправних робіт з відрахуванням до 20% заробітку.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.