В Умані заборонили продаж алкоголю у нічний час

В Умані заборонили продаж алкоголю у нічний час

21 грудня на 57-ій черговій сесії Уманської міської ради VІІ скликання було погоджено обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час на території Умані. Наразі алкоголь в місті після 22:00 вже не продають.

Зазначимо, що народний депутат України Антон Яценкоголосував за Закон № 2376-VIII про надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу алкогольних напоїв. Парламентар наполягав на тому, щоб міська влада міст Умань, Христинівка та Монастирище, а також голови сільських та селищних рад негайно вжили заходів щодо заборони продажу алкоголю у нічний час.

Обмеження продажу алкоголю було введено з метою:

 • усунення порушень громадського порядку у нічний час;
 • зменшення кількості злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння;
 • обмеження шкідливого впливу вживання алкогольних напоїв на здоров’я мешканців міста;
 • підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері профілактики вживання алкогольних напоїв неповнолітніми;
 • зменшення шкідливого впливу алкоголю на підростаюче покоління;
 • пропаганди та популяризації ідей тверезого способу життя як основи та ключової складової до побудови здорової нації;
 • запровадження здорового способу життя на території міста Умань.

За офіційними даними, до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень в стані алкогольного сп’яніння у вечірній та нічний час на території міста Умані було притягнуто за 2017 рік 483 особи, за І півріччя 2018 року ― 193 особи.

У 2017 році на території міста сталось 343 дорожньо-транспортні пригоди, із них 22 ― через провину водіїв, які перебували в стані алкогольного сп’яніння, а за перше півріччя 2018 року ― 163 дорожньо-транспортні пригоди, із них 8 ― із вини водіїв, які перебували в стані сп’яніння.

63% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування набули свого сумного статусу через злісне вживання алкогольних напоїв батьками.

За даними відділу охорони здоров’я Уманської міської ради, станом на 1 червня 2018 року на обліку у лікаря-нарколога перебували 1147 осіб із розладами психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю.

Джерело: 04744.інфо

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.