«Ваш син у біді, потрібні гроші»: на Черкащині почастішали телефонні шахрайства

Опубліковано: 03.01.2019

Поліція Черкаської області закликає остерігатися телефонних шахраїв. Попри те, що правоохоронці регулярно проводять профілактичні заходи серед населення, довірливі громадяни все частіше стають жертвами аферистів.

«Ваш син у біді, потрібні гроші»: на Черкащині почастішали телефонні шахрайства

Найпоширенішими є два види шахрайства. Перший з них ― це платні номери, які зловмисники залишають під дуже вигідними оголошеннями про продаж автомобілів чи нерухомості у мережі Інтернет. Після того, як людина телефонує за цим номером, з її телефонного рахунку зникає значна сума грошей.

Інший поширений спосіб ― це вимагання грошей за порятунок близького родича. У цьому випадку шахраї телефонують своїй жертві на мобільний чи стаціонарний телефон і повідомляють, що їх сина чи племінника затримала поліція.

«Допомогти їм можна, заплативши певну суму. Все виглядає переконливо. Людині просто не дають вийти зі стресової ситуації та тверезо мислити. Через деякий час вона віддає конверт з грошима “посереднику” або перераховує їх на картку», ― зазначилиу секторі комунікації поліції Черкаської області.

Більшість жертв шахраїв навіть не здогадуються зателефонувати родичу, який нібито потрапив у біду.

За словами правоохоронців, від телефонних аферистів найчастіше страждають самотні люди та пенсіонери, які не мають з ким порадитися і довіряють незнайомим людям. До поліції вони звертаються лише тоді, коли факт обману стає очевидним.

Правоохоронці Черкащини просять громадян бути пильними та дотримуватися елементарних правил безпеки. Поліцейські наголошують ― отриману від незнайомців інформацію потрібно перевіряти.

«Пам’ятайте: навіть якщо незнайомець називає себе працівником правоохоронних органів, не поспішайте виконувати його прохання, особливо ті, які стосуються переказу коштів. Але якщо все ж таки Вас ошукали, звертайтеся в поліцію негайно», ― наголосили у секторі комунікації поліції Черкаської області.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.