«Перша ластівка» та завершальний етап розбудови дендропарку «Софіївка»

Опубліковано: 05.01.2019

65856

У місті Умань завершується реалізація проекту із розбудови та розширення оглядових меж дендропарку «Софіївка», який став наймасштабнішим за останні 30 років існування парку. Оновлений дендропарк зможе увійти до списку об’єктів світової спадщини міжнародної організації ЮНЕСКО та стати візитівкою України на міжнародній арені.

Ініціатором проекту з розбудови та розширення оглядових меж «Софіївки» став народний депутат України Антон Яценко.

Наразі в історичній частині дендропарку «Софіївка» вже завершено наступні роботи:

― на центральному вході до парку встановлено пам’ятник Софії Потоцькій;

― на центральній алеї та доріжках замінено старий асфальт на гранітну бруківку (завдяки цьому «Софіївка» зможе потрапити до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО);

― створено експозицію з фрагментом бруківки головної алеї, яка була збудована у 1838 році під час перебування «Софіївки» у віданні Південних військових поселень (1838-1859 роки);

― реконструйовано вбиральню біля головного входу в парк (будівництво ще двох туалетів перебуває на фінальній стадії);

― реконструйовано огорожу по периметру парку.

Під час нового етапу будівництва в історичній частині «Софіївки» будуть проведені наступні роботи:

― встановлення пам’ятника засновнику парку Станіславу Потоцькому;

― встановлення карети ХІХ ст. з топіарних рослин;

― відновлення «Звіринця» (історичної місцевості, заснованої Станіславом Потоцьким у перший період будівництва «Софіївки»). Там житиме близько 30 диких тварин (олені благородні, лані європейські, муфлони, лами, верблюди, мунтжаки, шотландські корівки та інші);

― будівництво багатоярусного прогулянкового комплексу водоспадів;

― створення найбільшого за різновидністю в Україні парку магнолій (там будуть представлені ексклюзивні сорти рослин, яких немає в Україні);

― повне оновлення системи автоматизованого поливу тощо.

49256455 2126535470992695 5126735812209147904 n

Нова частина дендропарку «Софіївка» наразі знаходиться в процесі розбудови. У ній буде розміщено комплекс об’єктів у сучасному стилі, зокрема:

― світломузична арт-інсталяція з портретом Софії Потоцької;

― вхідна група з мостовими переходами;

― водоспад «Дракони»;

― скульптура «Пегас»;

― традиційна українська садиба з елементами української міфології;

― японський, регулярний та пейзажний сади;

― казковий сад з альтанкою Санта-Клауса та багатофункціональним ігровим полем для дітей;

― сад фонтанів;

― мостові переходи через річку Кам’янка;

― малі архітектурні форми;

― нове озеленення (буде висаджено сотні видів хвойних, листяних дерев та кущів, а також багаторічників, лісових та берегових рослин, створено композиції з топіарних рослин та рослинних форм).

49472216 2126535427659366 933565885438754816 n

Як в історичній, так і в новій частинах парку відбудеться реконструкція гідротехнічних споруд. Зокрема, буде створено систему зворотного водопостачання та проведено благоустрій території в пониззі річки Кам’янка. Таким чином буде відновлено сприятливий гідрологічний режим та санітарний стан річки.

«Зараз уманчан сколихнув та позитивно вразив пам’ятник Софії Потоцькій. Але це лише найменша частина від того, що заплановано зробити. Скоро все самі побачите. Радий, що мені вдалось втілити цей проект у життя і впевнений, що новий сезон ми розпочнемо з нової “Софіївки”», ― зазначив Антон Яценко.

За словами народного депутата, оновлення дендропарку «Софіївка» розширить туристичну привабливість міста Умань, збільшить кількість робочих місць та підприємницьку активність. Крім того, зростуть податкові платежі та надходження до міського бюджету.

«Я, як ініціатор проекту, автор пропозиції щодо здійснення заходів з реконструкції та будівництва об’єктів на території Національного дендрологічного парку «Софіївка», дякую Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману за те, що підтримав подані мною пропозиції щодо розбудови дендропарку, а також Президенту України Петру Порошенку», ― написав Антон Яценко  на своїй сторінці у Facebook.

49210737 2126535514326024 5989640384593002496 n

Парламентар переконаний, що після розбудови дендропарк «Софіївка» ввійде до списку об’єктів світової спадщини міжнародної організації ЮНЕСКО та стане гордістю не лише Умані, а й всієї України, Європи та світу.

Туристичний маршрут також доповнить оновлена площа Соборності, на якій будуть знаходитися найбільші світломузичні пішохідні фонтани в Україні, а також набережна біля Осташівського ставу.

«Працюватиму й далі над тим, щоб Умань стала міжнародним туристичним центром. Зауважу, що для жителів міста Умань та Уманського району вхід до дендропарку «Софіївка» є і буде безкоштовним. Це питання мені теж вдалось вирішити», ― додав Антон Яценко.

Нагадаємо, проект розбудови та розширення меж «Софіївки» презентували весною 2018 року під час візиту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до дендропарку. Презентація проходила за участі Антона Яценка як автора пропозиції щодо здійснення заходів з реконструкції та будівництва об’єктів на території Національного дендрологічного парку «Софіївка».

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.