Уманчан закликали терміново надолужити пропущені щеплення від кору

Опубліковано: 14.01.2019
вакцина шприц

З початку року на кір в Україні захворіло вже понад 2000 людей. Захистити від хвороби може лише вакцинація, переконують у Міністерстві охорони здоров’я. Уманські медики також закликають батьків якомога швидше надолужити щеплення, якщо їх діти пропустили планову вакцинацію.

«З 28 грудня 2018 року по 3 січня 2019 року на кір в Україні захворіло вже 2305 людей — 966 дорослих та 1339 дітей. З початку 2019 року від ускладнень кору померла дитина. Зупинити поширення хвороби може лише вакцинація», ― зазначається на сайті МОЗ України.

У 2018 році на кір в Україні захворіло 54 481 людина (20 204 дорослих та 34 277 дітей). 16 з них померли від ускладнень. Померлі не мали щеплення взагалі або необхідної їх кількості, зазначається на сторінці Уманського міського центру первинної медико-санітарної допомоги у Facebook.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом: при чханні, кашлі або розмові хворого. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Захворювання на кір може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку та інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає.

У 2019 році МОЗ України ініціює надзвичайні заходи для захисту від кору задля підвищення рівня охоплення щепленнями.

Батьків закликають обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога швидше надолужувати пропущену планову вакцинацію.

Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни та медики.

«Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців залежить від рівня охоплення щепленнями у країні», ― наголошують у МОЗ України.

Якщо ви контактували з хворим на кір, убезпечити чи значно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря — терапевта чи сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи вам треба зробити щеплення якнайшвидше.

Джерело: Вечірня Умань

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.