У місті Христинівка встановлена єдина в Україні арт-інсталяція, присвячена Тарасу Шевченку

Опубліковано: 16.01.2019
У місті Христинівка встановлена єдина в Україні арт-інсталяція, присвячена Тарасу Шевченку

На нещодавно реконструйованій та повністю оновленій площі імені Тараса Шевченка у місті Христинівка встановлено єдину в Україні арт-інсталяцію, присвячену Тарасу Шевченку ― видатному українському поету, письменнику, художнику, громадському та політичному діячу.Завдяки цьому Христинівку вже назвали «другою Батьківщиною» Кобзаря.

Реконструкція площі імені Тараса Шевченка та встановлення арт-інсталяції стали можливими завдяки підтримці народного депутата України Антона Яценка.

«Ціную та поважаю великого Кобзаря. Адже він зробив значний внесок у розвиток української мови, літератури, культури та мистецтва. Тому намагаюсь популяризувати його особистість на всеукраїнському та міжнародному рівнях», ― зазначив парламентар.

Світлодинамічна арт-інсталяція розташована на символічній «Розі вітрів». На гранях об’ємної фігури представлено:

― зображення постаті Тараса Шевченка у різні періоди його життя (дитинство, юність, молодість, зрілий вік);

― герби міста Христинівка і Черкаської області;

― традиційні українські орнаменти.

Герб Черкаської області увінчаний стилізованим портретом Тараса Шевченка. На зображенні символічно показаний зв’язок Кобзаря з Батьківщиною (село Моринці, Черкаська область).

Антон Яценко зазначив, що продовжить працювати у напрямку поширення духовних орієнтирів Тараса Шевченка не лише в українському, а й у світовому суспільстві.

христ00001

Нагадаємо, що за підтримки Антона Яценка у місті Умань відбулася реконструкція скверу імені Тараса Шевченка, а також будівництво у ньому світломузичного комплексу фонтанів «Перлина кохання».

Поруч з фонтанами встановлено скульптуру у вигляді книги з цитатою «І буде варт на світі жить, як матимеш кого любить» з поеми Тараса Шевченка «Москалева криниця». З цього ж вислову розпочиналося кожне шоу на водному екрані «Перлини кохання». Образ дівчини із першого водного шоу було створено за картиною Тараса Шевченка «Катерина».

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.