Паломники-хасиди тепер платитимуть податки за візит до Умані

Опубліковано: 19.01.2019
хасиди валізи

З 1 січня 2019 року в Україні набули чинності нові ставки туристичного збору. Зокрема, за візит до Умані паломники-хасиди та інші іноземні туристи відтепер платитимуть 208,65 грн. Туристи з інших міст України сплачуватимуть 20,86 грн. Це збільшить надходження до міського бюджету Умані щонайменше на 10 млн грн за рік. Отримані кошти спрямують на розвиток освіти, медицини, культури, туризму тощо.

Нові ставки туристичного збору були встановлені завдяки врахуванню пропозицій народного депутата України Антона Яценка до Закону №2628-VІІІ від 23 листопада 2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Згідно з Законом, місцеві ради тепер можуть встановлювати нові ставки туристичного збору, а саме: для українських туристів ― до 0,5% (20,86 грн), а для іноземних ― 5% (208,65 грн) від розміру мінімальної заробітної плати у розрахунку на місяць.

50442206 2135662513413324 4519181201784700928 n

З 1 січня 2019 року кожен турист сплачуватиме встановлений платіж за одну добу тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

  • готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;
  • житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

«Попри те, що законодавчий процес проходив складно, все ж таки завдяки моїй співпраці з Уманською міською радою проблему з туристичним збором у місті Умань ми вирішили на 100%. Паломники-хасиди будуть платити податки до міського бюджету. Така ж система діятиме по всій Україні», ― зазначив Антон Яценко на своїй сторінці у Facebook.

За словами Антона Яценка, йому часто «закидають», що він більше займається господарською діяльністю на окрузі, аніж законодавчою. Парламентар зауважив, що на його думку, «хто хороший господарник, той і хороший депутат».

Антон Яценко наголосив, що й далі буде працювати над розвитком міст, сіл та селищ округу.

Варто зазначити, що у 2018 році за рахунок туристичного збору міський бюджет Умані отримав 290 тис. грн. Значною мірою цього вдалося досягнути завдяки туристичним об’єктам (дендропарк «Софіївка», комплексу фонтанів «Перлина кохання», могила цадика Рабі Нахмана) та їхнім відвідувачам.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.