Спалах кору на Черкащині: приріст хворих нарешті почав зменшуватися

Опубліковано: 28.01.2019

Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України повідомив про скорочення приросту хворих на кір. За 4-й тиждень 2019 року на кір в Україні захворіло 3279 людей — 1350 дорослих та 1929 дітей. Це на 6% менше у порівнянні з минулим тижнем.

Спалах кору на Черкащині: приріст хворих нарешті почав зменшуватися

Згідно з оперативними даними МОЗ України, Черкащина не потрапила до переліку областей, які лідирують по захворюваності на кір. Наразі найбільша кількість хворих зафіксована у Львівській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій областях та місті Київ.

«Минулого тижня від ускладнень кору помер один дорослий українець. Загалом вже цього року померло шість людей, серед яких дві дитини. У 2018 році кір забрав шістнадцять життів. Щеплення — єдиний надійний захист від кору», ― зазначається на сайті МОЗ України.

Експерти наголошують, що причиною спалаху кору в Україні стали десятиліття зневіри у вакцинації, у державних закупівлях ліків і вакцин, а також безвідповідальність громадян.

МОЗ України закликало ЗМІ підтримати розповсюдження правдивої інформації про вакцинацію проти кору та припинити поширення антинаукової або політично вмотивованої брехні про спалах і щеплення, гарантовані державою.

«Маніпуляції щодо теми вакцинації та гарантованого державою захисту наражають на смертельну небезпеку кожного українця. Крім того, існують окремі категорії громадян, які мають серйозні захворювання імунної системи і через це не можуть отримати щеплення. У цих людей немає іншого захисту, окрім колективного імунітету, за формування якого відповідальний кожен з нас», ― зазначили в МОЗ України.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.