Історія одного уманського будинку

Опубліковано: 31.01.2019
будинок

Величезна садиба з фруктовим садом, що йшов аж до самої «Софіївки» і до дороги на Нову Умань (вул. Садова, 30), на початку ХХ ст. належала пані Змігродській, пише у Фейсбук Умань туристична.

Вона була заміжня за агрономом В.П. Максимчиком і з часом місцеві жителі стали називати садибу будинком Максимчика, забувши, хто, власне, є господарем усіх володінь.

25 квітня 1920 року у будинку Максимчика було відкрито дитячий клуб із дитячим майданчиком, а згодом створено дитячий будинок. З часом при дитячому будинку запрацювали столярна і швейна майстерні, гуртки: духовий, фото, шаховий, хоровий, танцювальний. Була своя кролеферма та свиноферма.

9 вересня 1971 року дитячий будинок закрили. В приміщенні розпочав свою діяльність дитячий садок №22. Він проіснував тут аж до 16 вересня 1996 року.
До 1999 року будівля пустувала. 16 лютого 1999 року на сесії міської ради було прийнято рішення передати будинок в безоплатне довгострокове користування Уманському державному педагогічному університету імені Павла Тичини (аж до 19 лютого 2048 року). Сьогодні тут знаходиться кафедра музики і хореографії університету.

Свого часу з 1970 і по 1984 роки на території маєтку Максимчика знаходилось Уманське екскурсійне бюро. Будинок, у якому воно було, стояв праворуч від воріт центрального входу.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.