Умань

Хто винний: в Умані перевіряють будинки з найбільшими платіжками за тепло

Хто винний: в Умані перевіряють будинки з найбільшими платіжками за тепло

У місті Умань триває енергоаудит багатоквартирних будинків, мешканці яких отримали найбільші платіжки за тепло у січні. 15 лютого спеціальна комісія перевірила ізольовані труби у підвалах, лічильники та їх показники, а також системи енергозаощадження будинків по вулиці Івана Гонти 36а, 40, 47, 49 та 51.

Вартість опалення одного квадратного метра у будинку по вулиці Гонти, 36а у січні становила 70 гривень. Комісія дійшла висновку, що причиною високої вартості тепла стали значні енерговтрати в місцях загального користування. Зокрема, відкриті двері у під’їзд, в якому встановлено батарею. Крім того, члени комісії зауважили, що у багатьох квартирах вікна відкриті на провітрювання, що також призводить до втрат тепла.

Screenshot 1

У ще одному проблемному будинку, який знаходиться по вулиці Гонти, 47, у січні мешканці змушені були платити за тепло понад 130 гривень за квадратний метр. Причиною є добудови, які збільшують загальну площу будинку.

Screenshot 2

За словами Володимира Прокулевича, начальника відділу збуту комунального підприємства «Уманьтеплокомуненерго», тариф за тепло в Умані є незмінним ― 1934 грн 30 коп. за 1 Гкал. Проте вартість опалення за один квадратний метр різна, адже залежить від показань загальнобудинкового лічильника і площі будинку.

«Кількість спожитої теплоенергії діляться на площу, і отримуємо вартість опалення одного квадратного метра. Тож мешканці самі повинні турбуватися про збереження тепла у будинку, де вони проживають», ― зазначив Володимир Прокулевич.

Станом на 15 лютого енергоаудит було проведено в 11 багатоповерхівках міста. До 20 лютого комісія мала оглянути 30 найпроблемніших будинків, проаналізувати отримані дані та розробити рекомендації для мешканців.

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.