Директор «Уманьтеплокомуненерго» пояснив, чому такі великі суми у платіжках за тепло

Опубліковано: 28.02.2019
квитанція гроші


Директор комунального підприємства «Уманьтеплокомуненерго» Володимир Христинець в інтерв’ю для телеканалу «Умань» розповів, чому навіть у сусідніх багатоповерхівках можуть значно різнитися суми за послуги з централізованого опалення.

«1 листопада 2018 року ціна на газ для нашого підприємства була збільшена на 23%. Ми змушені були привести свої тарифи на теплову енергію та централізоване теплопостачання до економічно обґрунтованих. 13 грудня 2018 року нам скоригували тариф і збільшили на 15,2%. Цей тариф вступив в дію з 5 січня 2019 року», ― розповів Володимир Христинець.

Директор «Уманьтеплокомуненерго» зазначив, що після отримання платіжок за спожите у січні тепло уманчани почали вимагати пояснень. Вартість опалення одного квадратного метра у різних частинах міста відрізнялася. У деяких будинках тариф був на рівні 36 гривень за квадратний метр, в інших ― 70-80 гривень за квадратний метр.

«Затверджений міською радою тариф становить 47,4 гривні за квадратний метр. Були будинки, у яких тариф склав 70-80 гривень за квадратний метр. Чому так сталося? Після того, як були встановлені загальнобудинкові лічильники тепла, вся запірна арматура перед лічильниками була відкрита, і ті будинки, які знаходяться біля котелень, спожили дуже багато тепла», ― сказав Володимир Христинець.

У відповідь на численні скарги уманчан було створено комісію, яка впродовж лютого проводила енергоаудит проблемних будинків і з’ясовувала причину великих нарахувань. До складу комісії увійшли представники Управління житлово-комунального господарства, працівники Управління праці та соціального захисту населення, а також співробітники «Уманьтеплокомуненерго».

«Ці люди ходили по проблемних будинках, таких близько тридцяти у місті Умань. Члени комісії розповідали людям, як регулювати подачу тепла, та роз’яснювали, чому нарахування у січні були такими високими. Наприклад, у мікрорайоні ДОСи є будинки, де висота стель складає близько 3,5 метра. Крім того, у під’їздах встановлена велика кількість батарей, які також опалюються. Також часто мешканці залишають відкритими двері у під’їзд, відкривають вікна, бо їм жарко. За це тепло у результаті їм доведеться заплатити», ― зазначив директор «Уманьтеплокомуненерго».

Нагадаємо, що власники квартир у житлово-будівельному комплексі «Молодіжний» по вулиці Європейській, 88 у місті Умань навчилися економити тепло і не мерзнути. Тариф на централізоване опалення тут наразі становить близько 36 гривень за квадратний метр. Це найнижча вартість послуги в Умані.

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.