В Умані встановили меморіальну дошку Євгену Тищику

Опубліковано: 12.03.2019

11 березня з нагоди 75-ї річниці визволення м. Умань від нацистів в місті відкрито меморіальну дошку в пам’ять про Героя Радянського Союзу Євгена Костянтиновича Тищика.

В Умані встановили меморіальну дошку  Євгену Тищику

Він героїчно загинув 10 березня 1944 року під час  визволення  нашого міста від ворога.

Меморіальна дошка встановлена за адресою вул. Тищика / Європейська, 58.

Інформаційна довідка:

Євген Костянтинович Тищик народився  8 вересня 1919 року  в селянській родині в  с. Чеснівка, Лисянського району Черкаської області.  До війни працював у Києві електромонтером. У 1939 році вступив до Київського танково-технічного училища.

У боях з нацистами з червня 1941 року  воював у складі танкових підрозділів на Південно-Західному і 2-му Українському фронтах. Брав участь у Чернігівсько-Прип’ятській, Корсунь-Шевченківській та Умансько-Ботошанській операціях.

10 березня 1944 року командир роти 50-ї танкової бригади  2-ї танкової армії, 2-го Українського фронту, старший лейтенант Тищик в числі перших увірвався в Умань і більше години до підходу підкріплення вів у місті бій з ворогом, знищивши чотири танки, чотири зенітних гармати і велику кількість гітлерівців. Загинув у цьому бою, врізавшись своїм танком у німецькі бензовози. 

За зразкове виконання бойових завдань боротьби з нацистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм старшому лейтенанту Євгену Костянтиновичу Тищику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Похований в м. Умань, у Братській могилі. Уманчани увіковічили пам’ять про   героя-визволителя в назві однієї із центральних вулиць міста, перейменувавши вул. Лісову на вул. Тищика.

За інформацією Уманської міськради

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.