ДУБ, МОДРИНУ, ДУГЛАСІЮ… ЩО ВИСАДЖУЮТЬ ЦЬОГОРІЧ УМАНСЬКІ ЛІСІВНИКИ?

Опубліковано: 24.03.2019

Площу майже в 10 гектарів вже заліснили уманські лісівники. Загалом же цього року на території Уманського лісгоспу планують створити 102 гектари лісових культур. Для цього заздалегідь подбали про необхідний запас посадматеріалу, виростивши 568 тисяч сіянців основних та супутніх лісових порід. За словами директора Уманського лісгоспу Івана Назаревича, таких обсягів цілком вистачить для заліснення запланованих площ.

ДУБ, МОДРИНУ, ДУГЛАСІЮ… ЩО ВИСАДЖУЮТЬ ЦЬОГОРІЧ УМАНСЬКІ ЛІСІВНИКИ?

Загалом же у структурних підрозділах підприємства було зібрано 8 тонн жолудя дуба звичайного, 1 тонну насіння горіха чорного та 13 кг насіння липи та акації. Уманські лісівники для лісокультурної кампанії виростили 447 тис. шт. сіянців дуба звичайного, який є основною лісоутворюючою породою підприємства, та 121 тис. шт. сіянців супутніх порід – черешні, липи, клену, акації.

В якості експерименту Уманський лісгосп закупив 1 тис. шт. сіянців дугласії. Цьогоріч цю породу будуть вводити під час створення лісових культур.

Крім того, виростили понад 29 тис. шт. сіянців модрини європейської із закритою кореневою системою у Собківському лісництві.

«Метод вирощування сіянців із закритою кореневою системою дає змогу продовжити агротехнічні строки садіння лісових культур. Звісно, це клопітка робота, але результат того вартий, бо такий посадковий матеріал краще приживлюється і захищений від шкідників та хвороб», – зазначає директор Уманського лісгоспу Іван Назаревич.

Також уманські лісівники віднайшли нові ділянки, які цьогоріч планують заліснити. Таким чином вони мають наміри створити 4,4 га нових лісів на місцях, де раніше вони не росли.

При створенні плантацій новорічних ялин буде висаджено 20 тис. шт. сіянців ялини звичайної.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.