Двох уманчан посадили за ґрати за шахрайство з кредитками «ПриватБанку»

Опубліковано: 31.03.2019

19 березня Соснівський районний суд Черкас виніс вирок у кримінальному провадженні стосовно двох уродженців Умані, які впродовж 2016 року шахрайським способом отримували персональну інформацію громадян та знімали кошти з банківських карток «ПриватБанку».

Двох уманчан посадили за ґрати за шахрайство з кредитками «ПриватБанку»

Шахраї (жінка, чоловік та невстановлена слідством особа) діяли за відпрацьованою схемою.

Зловмисники телефонували до клієнтів «ПриватБанку» та представлялися співробітниками фінансової установи. Вони пропонували майбутнім жертвам покращення умов користування кредитними картками. Зокрема, збільшення кредитного ліміту чи зменшення відсоткової ставки на користування кредитом.

Для завершення операції про збільшення кредитного ліміту чи зменшення кредитної ставки зловмисники просили жертву продиктувати PIN-код картки. За його допомогою шахраї завершували послугу «Зміна фінансового телефону» у меню банкомата.

Після цього зловмисники отримували доступ до всіх операцій, що дозволені в меню банкомату, у тому числі: отримання готівки без карти, збільшення або зменшення ліміту по карті, миттєва розстрочка (оплата частинами). Про це йдеться у матеріалах кримінального провадження.

Всього слідством було зафіксовано дев’ять фактів шахрайства, вчинених підсудними. Попри беззаперечні докази, засуджені своєї вини так і не визнали.

За вироком суду зловмисникам призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном на три роки. Крім того, з обвинувачених на рахунок постраждалих стягнуть матеріальну шкоду в розмірі 88 тисяч 528 гривень.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.