На Черкащині розпочинається операція «Нерест»

Опубліковано: 07.04.2019

У весняно-літній нерестовий період розпочинається щорічна операція «Нерест», у рамках якої посилюється державний нагляд за станом охорони, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів.

На Черкащині розпочинається операція «Нерест»

Розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 22.03.2019 року № 162 «Про окремі питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів в Черкаській області» з 01.04 по 09.06.2019 року оголошено двомісячник охорони риби, інших водних живих ресурсів у період нересту.

Наказом Управління державного агентства рибного господарства у Черкаській області (Черкаський рибоохоронний патруль) від 19.03.2019 року № НОД-32/3 заборонено промислове та обмежено любительське і спортивне рибальство, а також добування інших водних живих ресурсів у зв’язку із нерестом риби.

Вилов риби дозволений лише з берега в межах водойм загального користування протягом світлового дня однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом.

Добова норма вилову риби на одного рибалку – не більше 3 кг.

Відтак, керуючись статтями 14, 47 Закону України «Про тваринний світ» статтями 10,11 Закону України «Про рибне господарство» та охорону водних ресурсів», працівники Державної екологічної інспекції центрального округу, Управління державного агентства рибного господарства у Черкаській області у взаємодії з органами УМВС спільно з представниками органів місцевого самоврядування та громадськими інспекторами здійснюють оперативні рейдові перевірки на річках та водоймах.

Закликаємо громадян, особливо риболовів, не залишатись байдужими до фактів порушення природоохоронного законодавства, дотримуватись правил рибальства та не допускати лову риби в період нересту.

Наша мета – не тільки зберегти, а й примножити рибні запаси водойм.

За інформацією управління агропромислового розвитку

Уманської райдержадміністрації

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.