Оренда житла у місті Умань: найпоширеніші шахрайські схеми

Опубліковано: 08.04.2019

Наразі у місті Умань почастішали випадки шахрайства з орендою житла на довгостроковий період. У більшості випадків жертвам так і не повертають свої кошти, а зловмисникам вдається уникнути покарання.

Оренда житла у місті Умань: найпоширеніші шахрайські схеми

Ріелтор з міста Умань Іванна Гураєвська розповіла сайту 04744.info, як орендувати житло на довгостроковий період і при цьому не стати жертвою зловмисників. За якими ж ознаками розпізнати шахрая?

1. Акаунт на сайті OLX створений нещодавно, оголошення розміщене з мобільного вранці чи вночі.

Першочергово звертайте увагу на ці нюанси, адже вони майже стовідсотково свідчать про «одноразовий» характер дій автора оголошення. Зазвичай орендодавці квартир (власники) є користувачами сайту оголошень від місяця до десяти років, оскільки здають не лише житло, а й продають якісь речі чи надають послуги в іншій сфері.

Перевірте дату створення акаунта, час публікації оголошення та інші оголошення автора. Як показує практика, шахрайські акаунти «живуть» не більше трьох днів, оскільки після скарги потерпілого модератори блокують таке оголошення.

203 5b3dfe326522c

2. Фото дорогої квартири, а ціна в рази нижча, ніж за квартиру з гіршими умовами.

Зачасту потенційний орендар «клює» на гарні фотографії, на яких квартира з дорогим авторським ремонтом, з необхідною побутовою технікою та повністю вмебльована. А великим бонусом ще й є «приємна» ціна. Приваблива пропозиція, чи не так? І розрахована вона виключно на те, щоб спустошити ваш гаманець на 300-500 грн, які ви ніколи вже не повернете.

Задайте автору оголошення запитання стосовно низької орендної плати за таку ідеальну квартиру. У більшості випадків ви отримаєте одну із таких відповідей:

  • власник хоче здати квартиру на тривалий період у гарні руки;
  • власник терміново виїздить на постійне місце проживання до іншої країни і шукає надійних орендарів;
  • власник запевняє вас, що в нього не одне житло чи стабільний бізнес, а тому він може дозволити собі таку «розкіш», як здати квартиру за дешево.

Існують й інші «легенди», але всі вони націлені на те, аби переконати вас, що власник діє з благородних поривів, і що саме ви станете достойним орендарем. Запам’ятайте: занижена ціна ― вірна ознака шахрайства!

0c7518e444b5b8080f1e63ebc86f8971

3. Фото квартири можна знайти в інтернеті чи на інших дошках оголошень.

Будь-який потенційний орендар готовий не роздумуючи перерахувати шахраю завдаток лише за гарні фотографії квартири. А тому в авторів оголошень тут власний підхід до пошуку «липких» картинок. Найперше, що ви можете зробити, це перевірити наявність однакових фото в глобальній мережі Інтернет.

Наведіть курсор на фотографію в оголошені, натисніть праву кнопку миші, оберіть пункт «пошук картинки Google». Швидше за все, ви знайдете такі ж фото на інших дошках оголошень, але від іншого власника, з іншого регіону, з іншою ціною.

Інший дієвий спосіб перевірки ― зайти на сайт https://ua.m2bomber.com/, де за номером телефона можна віднайти всі оголошення автора. Ви здивуєтесь, але автор може здавати до десятка квартир у різних містах України.

оренда-житла-ключ

4. Завдаток на КІВІ-гаманець, Globalmoney, інші електронні платіжні системи або ж на мобільний рахунок.

Ви погодились перерахувати власнику квартири кошти, як гарантію того, що житло бронюється за вами і гарантію для власника, що ви не відмовитесь від її подальшого найму. Шахрай так переконливо та чемно говорив з вами, що не виникає жодних сумнівів щодо його порядності. Та ще й варіант із попередньою домовленістю, який вас дуже влаштовує. Ви вже на гачку, самі того не розуміючи. На ваше прохання надати номер карти для оплати шахрай повідомить вам рахунки платіжних електронних систем, в яких отримувач коштів жодним чином не ідентифікується.

Попросіть у власника номер карти «ПриватБанку» чи іншої банківської установи і він вам стовідсотково у цьому відмовить з різних причин (втратив, саме відновлюю, заберу наступного тижня). Афера на те й розрахована, що ви перераховуєте кошти невідомій особі. А тому шанси звернення до поліції і подальший розшук злочинця зводяться до нуля.

20181206155324

6. Не орієнтується в місті, в типах квартир, називає вигадані номери будинків.

Орендарі рідко цікавляться плануванням квартири, загальною площею, розташуванням квартири (кутова, внутрішня), номером будинку та квартири, поверхом та поверховістю, магазинами та знаковими спорудами поряд. Задайте власнику кілька запитань, уточніть якісь нюанси по квартирі й ви почуєте як він плутається в словах, або ж говорить про вигадані магазини/аптеки/номери будинків.

583bd4fc796a7-81163d07c4ae363167dcc031c43443fb 1200

7. Нотаріальне оформлення договору оренди.

У розмові власник неодноразово обмовляється про нотаріальне оформлення договору оренди, нібито так спокійніше буде і йому, і вам. Викликає довіру? На це й розраховано, бо вже наступного разу, цього ж самого чи наступного дня, він попросить вас перерахувати кошти на бланки від нотаріуса. І вже після цієї транзакції, шахрай стане для вас недоступним. Як жертва ви себе вже вичерпали сповна.

Жоден власник не оформляє договір оренди нотаріально. Єдиним варіантом може бути хіба що укладення договору на строк більш як три роки. Та це малоймовірно, адже невигідно для власника. А от для шахрая всі варіанти можливі, аби лиш викликати у вас прихильність та довіру.

Головна задача афериста ― отримати від вас кошти! Запам’ятайте, жоден власник не візьме завдатку, не познайомившись з вами особисто.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.