Через кір з Умані, який принесли хасиди, у районах Нью-Йорка ввели надзвичайний стан

Опубліковано: 15.04.2019
Через кір з Умані, який принесли хасиди, у районах Нью-Йорка ввели надзвичайний стан

У деяких районах Нью-Йорка оголосили наздвичайний стан через різкий спалах кору, який як підрозоюють, потрапив до США з України. Газета The New York Times пише, що захворювання «привезли» хасиди з Умані, які святкували єврейський новий рік. Про це повідомляє “Голос Америки” із покликанням на газету “The New York Times”.

З початку цього року у США зафіксували 465 випадків зараження небезпечною інфекцією, майже 170 з них – у штаті Нью-Йорк, округ Рокленд, де живе значна кількість ультра-ортодоксальних євреїв. Це рекордні показники за останні 28 років.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо оголосив обов’язкову вакцинацію і режим надзвичайного стану у галузі охорони здоров’я.

– Це єдиний шлях зупинити цей спалах і переконатись, що ті, хто не був щеплений, отримає вакцину. Людям критично важливо усвідомити, що вакцина від кору працює. Вона безпечна, ефективна, випробувана часом, – заявив мер міста.

Для усіх невакцинованих людей, які живуть, працюють або вчаться у низці округів Нью-Йорка оголосили обов’язкове щеплення від кору, паротиту й краснухи. Фізично змусити людей робити це не можуть, однак за відмову обіцяють тисячу доларів штрафу. Наприкінці березня неімунізованим дітям заборонили відвідувати усі громадські місця.

Ед Дей, очільник виконавчої влади округу Рокленд, оголосив, що всім невакцинованим від кору людям, молодшим за 18 років, заборонено відвідувати громадські місця протягом 30 днів, або до моменту, коли вони отримають щеплення.

Хоча більшість релігійних лідерів підтримують вакцинацію, дехто все одно проти. Арон Бравер – один з них.

– Це правда, що багато людей хворіють на кір, і кір – це не дуже добре. Але вакцини це теж не дуже добре. Всі мають самі вирішувати, що робити, – каже чоловік.

Причина такої позиції – у неправдивій інформації про неефективність чи навіть шкоду імунізації, пояснює влада

Навіть попри докази лікарів та науковців, що вакцини ефективні на 97%. Також деякі штати дозволяють батькам не щеплювати дітей через релігійні чи філософські переконання. Там знижується рівень вакцинації, натомість зростає кількість захворювань.

– Я знаю, що це підвищує ризик для інших людей, але існують вагомі причини, чому люди бояться вакцин, – каже місцевий житель Річард Паласіос. – Науковці так і не довели їхню ефективність. І друга причина – це релігійні вірування.

Щороку десятки тисяч хасидів їдуть в Умань на Черкащині святкувати єврейський новий рік. Торік дата припала на початок вересня, і за кілька тижнів потому спалах кору стався в Ізраїлі, а у жовтні хворобу зафіксували у Нью-Йорку. Видання пише, що додому вірус привезли саме паломники з України.

За даними ЮНІСЕФ, за підсумками минулого року, Україна стала світовим лідером із кількості хворих на кір. На думку ЮНІСЕФ, це свідчить про зведення нанівець прогресу з подолання цього захворювання, якому легко запобігти, але яке може бути смертельно небезпечним.

Ед Дей каже, що кожен новий випадок – це лотерея, яка може принести пневмонію, енцефаліт, набряк мозку, передчасні пологи й ускладнення аж до смерті.

– А як щодо немовлят? Вагітних жінок? Та інших людей із вразливим імунітетом, на кшталт хворих на рак?, – говорить Дей.

Френк Еспер, лікар клініки Клівленда підтверджує, що вакцини довели свою безпечність.

– Ми випробували їх. Ми слідкували за щепленими дітьми, – каже Еспер.

Специфічного лікування від кору не існує, тому саме вакцинація є єдиним способом захистити дітей.

ЮНІСЕФ нагадує, що кір – більш заразне захворювання, ніж Ебола, туберкульоз або грип. Вірус може жити в приміщенні протягом двох годин після того, як інфікована людина залишила його. Він розповсюджується повітряно-крапельним шляхом та ушкоджує дихальні шляхи.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.