Понад чотири тисячі жителів Черкащини захворіли за тиждень

Опубліковано: 16.04.2019
Понад чотири тисячі жителів Черкащини захворіли за тиждень

За минулий тиждень в області захворіло 4513 осіб, що склало 0,4 % від загальної кількості населення.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного в м. Черкаси – 504,4, Золотоніському – 487,4, Смілянському – 481,0, Канівському– 460,0 районах, мм. Сміла – 447,9, Умані – 446,2, Городищенському – 428,6, Уманському – 420,3, Тальнівському – 392,7, Черкаському – 383,2, К-Шевченківському – 371,1 районах.

В області рівень захворюваності на 19,8 % нижче епідемічного порогу, розрахованого за 15-й тиждень 2019 року епідемічного сезону 2018-2019 років. Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території.

Основний шлях для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення захистить від зараження вірусами та зменшить ризик захворіти на грип. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх вірусів, проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів, що циркулюватимуть на території.Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «ВаксігрипТетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «ДжісіФлю» («Грін КроссКорпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.

Необхідно пам’ятати, що щеплення проти грипу знижує ризик захворювання та попереджує розвиток серйозних ускладнень.

Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім людям, крім немовлят до 6 місяців

Першочергово повинні отримати щеплення групи ризику:

– медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії;

– вагітні, яким варто пам’ятати, щогрипможематисерйознінаслідкипід час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності;

– літні люди у яких імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, у осіб за 65 р.;

– люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується.

За інформацією прес-служби ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.