Поради ветеринара, як підготувати тварину до вакцинації проти сказу

Опубліковано: 07.05.2019
Поради ветеринара, як підготувати тварину до вакцинації проти сказу

Днями в Умані виявили хворого на сказ безпритульного кота. Тепер в мікрорайоні “ДОСи” активно проводиться щеплення чотирилапої фауни з метою уникнення погіршення ситуації і унеможливлення розповсюдження небезпеки по місту. Але так як інкубаційний період хвороби триває від 10 до 90 днів, все-таки стверджувати, що нових спалахів не буде, ніхто не може. Тому єдиний доречний вихід – це вакцинація, при чому не лише безпритульних, а й домашніх улюбленців, особливо тих, що часто блукають вулицями на самовигулі.

Працівник ВЦ “У Ветеринара” Катерина Кокошко закликає господарів подбати про безпеку як тварин, так і власну.

“Всіх тварин можна і треба вакцинувати. Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом та ураженням нервової системи. Коли ви відмовляєтесь вакцинувати тварину від сказу, ви підводите себе до групи ризику. Варто пам’ятати, що СКАЗ НЕВИЛІКОВНИЙ ТА ЗАВЖДИ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ЛЕТАЛЬНО ДЛЯ ЛЮДЕЙ І ТВАРИН.

Після щеплення в тварини виділяються антитіла до вірусу сказу і навіть якщо вона буде покусана іншою інфікованою твариною, то ці антитіла ліквідують вірус, перш ніж він добереться до “критичної точки”. В не вакцинованої тварини антитіла теж виділяться, але вони не встигнуть ліквідувати вірус, відбудеться зараження.”

Також Катерина Валеріївна розповіла, як підготувати тварину до вакцинації.

“Щеплення від сказу робиться раз на рік, дозволяється вакцинування з 3-х місячного віку. Тварина повинна бути клінічно здорова, з гарним апетитом, без будь-яких скарг. ПЕРЕД ЩЕПЛЕННЯМИ ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОВОДИТЬСЯ ДЕГІЛЬМЕНТИЗАЦІЯ (ПРОГЛИСТОВКА).”

Також Катерина Кокошко наголосила, що згідно закону України власники тварин зобов’язані щорічно робити профілактичне щеплення проти сказу. З діючим законодавством можна ознайомитись, відкривши Наказ N 5 Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгосппроду України, від 15 березня 1994 р.

Будьте обачні, вакцинуйте своїх улюбленців, життя одне!

Джерело: Громадське: Умань

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.