Обережно, сказ: Умань оголосили карантинною зоною

Опубліковано: 09.05.2019
Обережно, сказ: Умань оголосили карантинною зоною

25 квітня жителя Умані вкусив безпритульний кіт, який був хворий на сказ. 30 квітня це підтвердили результати лабораторної експертизи в Черкасах. У зв’язку з цим відбулося надзвичайне засідання протиепізоотичної комісії Уманської міської ради.

Хворий на сказ безпритульний кіт покусав чоловіка у мікрорайоні «ДОСи», біля будинку по вулиці Комарова, 2. Через кілька днів тварина загинула, тож постраждалий вирішив показати травмовану руку медикам.

Труп кота було доставлено у міжрайонну лабораторію Держпродспоживслужби. Відібрані проби направили в Черкаси, де лабораторно було підтверджено діагноз «сказ».

За словами ветеринарів, джерелом зараження може бути червона лисиця. Популяція цієї тварини у прилеглих до Умані мисливських та сільськогосподарських угіддях наразі складає 1,7 особини при нормі 0,5-1 особина на 1000 гектарів.

Ускладнює ситуацію велика чисельність безпритульних тварин в Умані. Крім того, у прилеглих селах вже були випадки захворювання тварин на сказ.

Зокрема, торік в Уманському районі було зафіксовано шість випадків ― у селах Танське, Доброводи, Бабанка, Шарин, Острівець та Собківка. У 2019 році зареєстровано один випадок у селі Родниківка.

Щоб попередити поширення сказу серед тварин та людей, члени надзвичайної протиепізоотичної комісії затвердили комплекс заходів з ліквідації захворювання в Умані.

Карантинним обмеженням до 2 липня підлягає вся територія міста Умань.

Зону інфікування визначили в межах вулиць Комарова, Тищика, Інтернаціональної, мікрорайонів «Софіївська Слобідка» та «Дачі», а також дендропарку «Софіївка». До зони спостереження потрапили села Городецьке, Піківець, Дмитрушки, Родниківка, Собківка, Гродзеве, Гереженівка та Полянецьке, а також зона відпочинку «Аквазона».

Наразі територію, на якій було знайдено загиблого кота, вже продезінфікували. У мікрорайоні «ДОСи» проходять щеплення домашніх тварин від сказу, а також їх інвентаризація. Найближчим часом планується зменшити популяцію лисиць на прилеглих до Умані територіях, щоб привести кількість цих тварин до встановленої норми.

Варто зазначити, що востаннє сказ у місті Умань було зареєстровано у 2003 році.

Консультацію з приводу щеплення домашніх тварин від сказу можна отримати в Уманській районній державній лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Пушкіна, 21Б або за телефоном 3-23-90.

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.