На Уманщині вшанували пам’ять учасників Другої світової війни

Опубліковано: 10.05.2019

8 травня в селі Доброводи Уманського району відбулися урочистості, присвячені Дню пам’яті та примирення, а також 74-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

На символічному місці, біля обеліску Слави, зібралися місцеві жителі, шкільна громада, аби спільно вшанувати пам’ять загублених та скалічених війною доль.

До урочистостей долучилися керівники району: перший заступник голови Уманської райдержадміністрації Сергій Жорницький, голова районної ради Оксана Супрунець, а також сільський голова с. Доброводи Юрій Горбань, голова районної організації ветеранів війни та праці Анатолій Дем’янчук, військовий комісар Уманського військкомату Анатолій Борисюк.

Серед присутніх на мітингу був лише один ветеран з району, Вихватнюк Григорій Трохимович. На жаль, в селі вже не лишилося живих учасників тих страшних подій.

Цей день – ще одна можливість оцінити масштаби трагедії, що сколихнула весь світ, а також осмислити внесок українців у перебіг та завершення воєнних дій 74 роки тому.

День пам’яті жертв Другої Світової війни та примирення її учасників започаткував у березні 2015 року Президент України Петро Порошенко. Саме в цей день у 1945 році набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини, підписаний нашим земляком, генерал-лейтенантом Кузьмою Дерев’янком.

Друга світова війна тривала 6 років – з 1939 до 1945. Тільки в Україні вона забрала 8-10 мільйонів життів.

Джерело: Громадське: Умань

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.